Reklama
reklama

Traktor smetl ze silnice seniora na kole. Zavadil o něj radlicí

Dopravní nehoda, která se stala v obci Radějov na Hodonínsku v pátek odpoledne, skončila těžkým zraněním třiasedmdesátiletého cyklisty. Traktor mu totiž nedal přednost a zavadil o muže radlicí.

Řidič traktoru, který přijížděl do křižovatky po vedlejší silnici, nedal přednost v jízdě z levé strany přijíždějícímu cyklistovi. V prostoru křižovatky došlo ke střetu přední radlice traktoru s jízdním kolem. Po střetu třiasedmdesátiletý cyklista upadl na vozovku a utrpěl těžké zranění. Z místa nehody byl následně převezen do nemocnice.

„Podle dechové zkoušky byl traktorista v době nehody střízlivý. U cyklisty nebylo možné na místě dechovou zkoušku provést, proto jsme zajistili odběr vzorku jeho krve,“ popsal mluvčí policie Petr Zámečník s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny by traktorista mohl být odsouzen na šest měsíců až čtyři léta odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře