Reklama
reklama

Traktor smetl ze silnice seniora na kole. Zavadil o něj radlicí

Dopravní nehoda, která se stala v obci Radějov na Hodonínsku v pátek odpoledne, skončila těžkým zraněním třiasedmdesátiletého cyklisty. Traktor mu totiž nedal přednost a zavadil o muže radlicí.

Řidič traktoru, který přijížděl do křižovatky po vedlejší silnici, nedal přednost v jízdě z levé strany přijíždějícímu cyklistovi. V prostoru křižovatky došlo ke střetu přední radlice traktoru s jízdním kolem. Po střetu třiasedmdesátiletý cyklista upadl na vozovku a utrpěl těžké zranění. Z místa nehody byl následně převezen do nemocnice.

„Podle dechové zkoušky byl traktorista v době nehody střízlivý. U cyklisty nebylo možné na místě dechovou zkoušku provést, proto jsme zajistili odběr vzorku jeho krve,“ popsal mluvčí policie Petr Zámečník s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny by traktorista mohl být odsouzen na šest měsíců až čtyři léta odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře