Reklama
reklama

Svoji školu žáci po prázdninách ani nepoznají. Má novou fasádu

Rekonstrukce za téměř dvacet pět milionů korun se dočkala Základní škola Vančurova v Hodoníně. Se zateplením obvodového pláště neboli snížením energetické náročnosti budovy se začalo v srpnu minulého roku. Slavnostní přestřižení pásky se konalo minulý týden.

Kromě zateplení čeká ještě školu oprava sportovního hřiště. „Bude se jednat o úplně nový umělý povrch a umělou trávu. Čekáme už jenom na vyjádření Regionálního operačního programu Jihovýchod, abychom mohli vypsat výběrové řízení na dodavatele. Doufáme, že stavební práce začnou už v srpnu,“ uvedla Sylva Demjanovič pověřená vedením odboru investic a údržby s tím, že ROP věnoval dotaci ve výši necelých dvou milionů korun, což tvoří šedesát šest procent celkových nákladů.

Zbytek zaplatí z rozpočtu město Hodonín. Hřiště bude využívat jak základní škola, školní družina, školním klub a mateřská škola, která se nachází v blízkosti, ale také bude běžně přístupné veřejnosti a nabídne možnost volnočasovým aktivitám mládeže a pořádání školních sportovních akcí.

Další opravy škol v Hodoníně během léta:

ZŠ Mírové náměstí - oprava střechy – zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 2 931 tis.

ZŠ Mírové náměstí - výměna oken IV. Etapa - zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 4,5 milionu (výplně fasády)

MŠ Vrchlického – fasáda - zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 1 039 tis.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře