Reklama
reklama

Svoji školu žáci po prázdninách ani nepoznají. Má novou fasádu

Rekonstrukce za téměř dvacet pět milionů korun se dočkala Základní škola Vančurova v Hodoníně. Se zateplením obvodového pláště neboli snížením energetické náročnosti budovy se začalo v srpnu minulého roku. Slavnostní přestřižení pásky se konalo minulý týden.

Kromě zateplení čeká ještě školu oprava sportovního hřiště. „Bude se jednat o úplně nový umělý povrch a umělou trávu. Čekáme už jenom na vyjádření Regionálního operačního programu Jihovýchod, abychom mohli vypsat výběrové řízení na dodavatele. Doufáme, že stavební práce začnou už v srpnu,“ uvedla Sylva Demjanovič pověřená vedením odboru investic a údržby s tím, že ROP věnoval dotaci ve výši necelých dvou milionů korun, což tvoří šedesát šest procent celkových nákladů.

Zbytek zaplatí z rozpočtu město Hodonín. Hřiště bude využívat jak základní škola, školní družina, školním klub a mateřská škola, která se nachází v blízkosti, ale také bude běžně přístupné veřejnosti a nabídne možnost volnočasovým aktivitám mládeže a pořádání školních sportovních akcí.

Další opravy škol v Hodoníně během léta:

ZŠ Mírové náměstí - oprava střechy – zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 2 931 tis.

ZŠ Mírové náměstí - výměna oken IV. Etapa - zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 4,5 milionu (výplně fasády)

MŠ Vrchlického – fasáda - zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 1 039 tis.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře