Reklama
reklama

Svoji školu žáci po prázdninách ani nepoznají. Má novou fasádu

Rekonstrukce za téměř dvacet pět milionů korun se dočkala Základní škola Vančurova v Hodoníně. Se zateplením obvodového pláště neboli snížením energetické náročnosti budovy se začalo v srpnu minulého roku. Slavnostní přestřižení pásky se konalo minulý týden.

Kromě zateplení čeká ještě školu oprava sportovního hřiště. „Bude se jednat o úplně nový umělý povrch a umělou trávu. Čekáme už jenom na vyjádření Regionálního operačního programu Jihovýchod, abychom mohli vypsat výběrové řízení na dodavatele. Doufáme, že stavební práce začnou už v srpnu,“ uvedla Sylva Demjanovič pověřená vedením odboru investic a údržby s tím, že ROP věnoval dotaci ve výši necelých dvou milionů korun, což tvoří šedesát šest procent celkových nákladů.

Zbytek zaplatí z rozpočtu město Hodonín. Hřiště bude využívat jak základní škola, školní družina, školním klub a mateřská škola, která se nachází v blízkosti, ale také bude běžně přístupné veřejnosti a nabídne možnost volnočasovým aktivitám mládeže a pořádání školních sportovních akcí.

Další opravy škol v Hodoníně během léta:

ZŠ Mírové náměstí - oprava střechy – zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 2 931 tis.

ZŠ Mírové náměstí - výměna oken IV. Etapa - zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 4,5 milionu (výplně fasády)

MŠ Vrchlického – fasáda - zahájení prací červenec 2014 – nabídková cena cca 1 039 tis.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře