Reklama
reklama

Slavnosti vína a husích specialit. To je svatomartinský Mikulov

Mikulov přivítá nová vína Svatomartinskými slavnostmi. Dny husích specialit, mladých a Svatomartinských vín, jarmarku, divadla, zpřístupněných památek si budete moci vychutnat od 6. do 15. listopadu.

Program začíná v pátek 6. listopadu v Městské knihovně Svatomartinskou dílnou pro děti i dospělé, na níž mohou vyzkoušet tradiční draní peří či psaní husím brkem. Večer hostuje v mikulovském kině Divadlo Radka Brzobohatého s komediálním divadelním představením Barmanky.

V sobotu 7. listopadu se na Náměstí otevírá svatomartinský jarmark se Svatomartinským zpíváním      a Husím pochodem v podání folklorních souborů Palavánek, Palavěnka a Jarabáček. Odpolední program tance a zpěvu připravil Národopisný soubor Pálava s cimbálovou muzikou Píšťalenka             a mužský pěvecký sbor z Březí. Kafe Pala připravila na sobotní podvečer hudební aranžmá v podání mikulovského rodáka Vojtěcha Hondla, letošního účastníka pěvecké soutěže SuperStar. Jazzový koncert Rudyho Linky je pak v nabídce Galerie Závodný a Boutique Hotel Tanzberg uvede Svatomartinský večer plný muziky.

Také v neděli 8. listopadu bude Náměstí patřit Svatomartinskému jarmarku s vystoupením kejklířů      a komediantů. Mikulov nezapomíná ani na děti a v programu se během slavností objeví hned několik pohádek.

Ve středu 11. listopadu v 11 hodin slavnostně přijede do města svatý Martin. Přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut si na Náměstí společně připije a přivítá nový ročník vín.  K dobré náladě zahraje CM Kasanica a zatančí místní krojová chasa.

Svěcení vín ročníku 2015 je připraveno na pátek 13. listopadu v zámeckém Gajdošově sále.              „Na programu je slavnostní obřad, podávat se bude svatomartinská kachna a zahraje CM Cimbaltrio. Mladá vína je zde samozřejmě možné i degustovat, “ zve za organizátory Vojtěch Pazderka.

Svatomartinské slavnosti s dobovým programem, jaký býval na trzích skutečně kdysi k vidění, budou pokračovat i třetí listopadový víkend o 14. o 15. listopadu. Přijede pouliční komediantský spolek, vystoupí skupina muzikantů s historickými nástroji a nabídku atrakcí obzvláštní i historický fotokoutek, středověká lezecká stěna či starobylý kolotoč.

 „Mimořádně budou zpřístupněny hlavní památky, jako je Dietrichsteinská hrobka, všechny zámecké expozice Regionálního muzea v Mikulově, židovský hřbitov a synagoga.  Zveme také na prohlídky města se šálkem svařeného vína či komentovaný výstup na Svatý kopeček, kde se setkají symbolické postavy sv. Martin se sv. Šebestiánem,“ řekla Marcela Koňáková, ředitelka Turistického informačního centra. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře