Reklama
reklama

Slavnosti vína a husích specialit. To je svatomartinský Mikulov

Mikulov přivítá nová vína Svatomartinskými slavnostmi. Dny husích specialit, mladých a Svatomartinských vín, jarmarku, divadla, zpřístupněných památek si budete moci vychutnat od 6. do 15. listopadu.

Program začíná v pátek 6. listopadu v Městské knihovně Svatomartinskou dílnou pro děti i dospělé, na níž mohou vyzkoušet tradiční draní peří či psaní husím brkem. Večer hostuje v mikulovském kině Divadlo Radka Brzobohatého s komediálním divadelním představením Barmanky.

V sobotu 7. listopadu se na Náměstí otevírá svatomartinský jarmark se Svatomartinským zpíváním      a Husím pochodem v podání folklorních souborů Palavánek, Palavěnka a Jarabáček. Odpolední program tance a zpěvu připravil Národopisný soubor Pálava s cimbálovou muzikou Píšťalenka             a mužský pěvecký sbor z Březí. Kafe Pala připravila na sobotní podvečer hudební aranžmá v podání mikulovského rodáka Vojtěcha Hondla, letošního účastníka pěvecké soutěže SuperStar. Jazzový koncert Rudyho Linky je pak v nabídce Galerie Závodný a Boutique Hotel Tanzberg uvede Svatomartinský večer plný muziky.

Také v neděli 8. listopadu bude Náměstí patřit Svatomartinskému jarmarku s vystoupením kejklířů      a komediantů. Mikulov nezapomíná ani na děti a v programu se během slavností objeví hned několik pohádek.

Ve středu 11. listopadu v 11 hodin slavnostně přijede do města svatý Martin. Přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut si na Náměstí společně připije a přivítá nový ročník vín.  K dobré náladě zahraje CM Kasanica a zatančí místní krojová chasa.

Svěcení vín ročníku 2015 je připraveno na pátek 13. listopadu v zámeckém Gajdošově sále.              „Na programu je slavnostní obřad, podávat se bude svatomartinská kachna a zahraje CM Cimbaltrio. Mladá vína je zde samozřejmě možné i degustovat, “ zve za organizátory Vojtěch Pazderka.

Svatomartinské slavnosti s dobovým programem, jaký býval na trzích skutečně kdysi k vidění, budou pokračovat i třetí listopadový víkend o 14. o 15. listopadu. Přijede pouliční komediantský spolek, vystoupí skupina muzikantů s historickými nástroji a nabídku atrakcí obzvláštní i historický fotokoutek, středověká lezecká stěna či starobylý kolotoč.

 „Mimořádně budou zpřístupněny hlavní památky, jako je Dietrichsteinská hrobka, všechny zámecké expozice Regionálního muzea v Mikulově, židovský hřbitov a synagoga.  Zveme také na prohlídky města se šálkem svařeného vína či komentovaný výstup na Svatý kopeček, kde se setkají symbolické postavy sv. Martin se sv. Šebestiánem,“ řekla Marcela Koňáková, ředitelka Turistického informačního centra. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře