Reklama
reklama

Rodiče hledali dvě holčičky. Dvouletá odešla v pyžamu a sedmiletá do restaurace

Ve čtvrtek zaměstnalo policisty na Hodonínsku hledání dvou ztracených dětí. V obou případech to byly holčičky, jedna dvouletá a jedna sedmiletá.

V devět hodin ráno přijali policisté na tísňové lince oznámení o nálezu asi dvouleté holčičky v pyžamu. Tu našel náhodný řidič, když projížděl Kyjovem. Vzal ji do vozidla do tepla a okamžitě vyrozuměl policisty. Policisté si pak dívenku převzali, poskytli jí své oblečení na zahřátí a pokoušeli se z ní dostat informace, jak se jmenuje a kde bydlí. Holčička naštěstí mluvila a tak s ní bylo možné spolupracovat. Přibližně po půlhodině se také dopátrali jejího bydliště a holčičku v pořádku a zdravou předali rodině, odkud v nestřeženém okamžiku odešla.

Další pátrání po ztracené dívce prováděli v odpoledních hodinách hodonínští policisté. Obrátila se na ně matka sedmileté dcery, která se jim po sedmnácté hodině měla zatoulat v ulicích Hodonína. Dívka měla od rodičů přislíbenou slavnostní večeři za pěkné vysvědčení. V prvním podniku, kam s rodiči zamířila, však bylo obsazeno a tak se rozhodli jít do jiného podniku, jehož název před dívkou zazněl. V tu dobu se ale dívka vytratila a nebyla k nalezení. Policisté spolu s rodiči po ní bezprostředně po oznámení pátrali. Při následné pátrací akcí byla holčička nalezena v restauraci, kam s rodiči měla namířeno. Rozuzlením bylo to, že se na tu večeři tak těšila, že rodiče předběhla a již je čekala v restauraci, jejíž název zaslechla a která se nacházela nedaleko. Způsobně seděla u stolu a čekala na svoji vysněnou večeři.

Oba případy ztracených dětí tak měly šťastný konec, za což jsou rádi jak rodiče, tak i policisté.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře