Reklama
reklama

Řidička uvízla s taxíkem na kolejích, auto v plné rychlosti smetl rychlík

Na železničním přejezdu v Důlní ulici v Lužicích na Hodonínsku zůstalo v sobotu v noci stát osobní auto. Jeho řidička nezvládla manévr a na kolejích uvázla. Auto o několik okamžiků později smetl projíždějící rychlík Chopin.

Krátce před sobotní jednou hodinou ráno vyjížděly k železničnímu přejezdu v Lužicích hasiči. Řidička Škody Octavia v provedení taxi projížděla Důlní ulicí, která ústí na železniční přejezd. Ten tam auta musí přejet v zatáčce a řidička špatně odhadla situaci. Částí auta vjela do kolejiště, kde uvízla.

Právě v tu dobu se spustilo signalizační zařízení přejezdu a od Břeclavi se přibližoval vlak. „Řidička i se spolucestujícím rychle opustili auto, které z kolejiště nemohlo vyjet a utekli  do bezpečné vzdálenosti. Srážce s vlakem však nemohli zabránit," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník

Rychlík v plné rychlosti do stojícího auta narazil a po kolejích jej sunul asi osm set metrů. Při nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněný, škoda je vyčíslená na více jak půl milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře