Reklama
reklama

Řidička usnula za volantem. Auto narazilo do mostku a skončilo na kolejích

Pravděpodobně mikrospánek je za nehodou, která málem stála život třiačtyřicetiletou ženu na silnici mezi Hodonínem a Mutěnicemi. Auto zůstalo stát ve vlakovém kolejišti. Hasiči museli zraněnou řidičku z vozidla vyprostit a zastavit provoz na vlakové trati.

Osobní auto značky Peugeot, které řídila třiačtyřicetiletá žena, vyjelo ze silnice a po nárazu do mostku zůstalo stát v kolejišti. Zraněná řidička zůstala ve vraku vozu zaklíněná a hasiči ji ve spolupráci se záchrannou službou z vozidla vyprostili. „Použili k tomu hydraulické vyprošťovací zařízení.,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Na silnici v místě nehody přistál vrtulník letecké záchranné služby, který se zraněnou ženou odletěl do nemocnice. Do jeho odletu musela policie obousměrně zastavit i provoz na silnici. Zastaven byl i provoz na železnici.

„Podle prvotních zjištění lze předpokládat, že třiačtyřicetiletá řidička poblíž železničního přejezdu z důvodu mikrospánku nezvládla řízení vozidla, vyjela vpravo mimo komunikaci a následně na kolejový svršek,“ popsal nehodu mluvčí policie Petr Zámečník.

Policisté nyní havárii vyšetřují a zjišťují okolnosti, které jí předcházely. Dechovou zkoušku nebylo možné kvůli zranění na místě provést.

Hasiči zajistili místo nehody proti vzniku požáru a po příjezdu hasičů Správy železniční dopravní cesty jim velitel zásahu předal událost k dalšímu řešení. Vrak vozidla pak společně obě jednotky vyprostily z kolejiště.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře