Reklama
reklama

Řidič autobusu nedal v křižovatce přednost autu, zranilo se celkem pět lidí

Na velikonoční pondělí se před třetí hodinou odpoledne na křižovatce u Rohatce na Hodonínsku odehrál střet osobního auta s linkovým autobusem. Nehoda si vyžádala pět zranění, na místě přistával i vrtulník.

Řidič linkového autobusu jel od Hodonína a v křižovatce měl v úmyslu odbočit vlevo směrem na Rohatec-Kolonii. Při tomto ale nedal přednost v jízdě protijedoucímu osobnímu motorovému vozidlu Range Rover. Řidička osobního vozidla již na vzniklou situaci nestihla zareagovat a s vozidlem narazila do pravého boku autobusu. Po nárazu autobus ještě narazil do osobního vozidla Ford Fusion, které stálo v křižovatce a jeho řidič čekal na odbočení na hlavní silnici.

„V autobuse, kromě řidiče, který se zranil lehce, cestovaly jen dvě cestující a ty vyvázly z nehody bez zranění. V osobním vozidle cestovaly tři dospělé osoby a jedno nezletilé dítě. Všechny osoby z osobního auta utrpěly zranění. Pro nezletilé dítě na místo nehody přiletěl vrtulník a transportoval jej do brněnské nemocnice,“ uvedl k nehodě mluvčí policie Petr Zámečník.

Dechové zkoušky provedené se všemi zúčastněnými řidiči byly s negativním výsledkem. Celková škoda byla vyčíslena na více jak 200 tisíc korun. Dopravní nehoda zůstává v řešení dopravních policistů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře