Reklama
reklama

Řidič autobusu nedal v křižovatce přednost autu, zranilo se celkem pět lidí

Na velikonoční pondělí se před třetí hodinou odpoledne na křižovatce u Rohatce na Hodonínsku odehrál střet osobního auta s linkovým autobusem. Nehoda si vyžádala pět zranění, na místě přistával i vrtulník.

Řidič linkového autobusu jel od Hodonína a v křižovatce měl v úmyslu odbočit vlevo směrem na Rohatec-Kolonii. Při tomto ale nedal přednost v jízdě protijedoucímu osobnímu motorovému vozidlu Range Rover. Řidička osobního vozidla již na vzniklou situaci nestihla zareagovat a s vozidlem narazila do pravého boku autobusu. Po nárazu autobus ještě narazil do osobního vozidla Ford Fusion, které stálo v křižovatce a jeho řidič čekal na odbočení na hlavní silnici.

„V autobuse, kromě řidiče, který se zranil lehce, cestovaly jen dvě cestující a ty vyvázly z nehody bez zranění. V osobním vozidle cestovaly tři dospělé osoby a jedno nezletilé dítě. Všechny osoby z osobního auta utrpěly zranění. Pro nezletilé dítě na místo nehody přiletěl vrtulník a transportoval jej do brněnské nemocnice,“ uvedl k nehodě mluvčí policie Petr Zámečník.

Dechové zkoušky provedené se všemi zúčastněnými řidiči byly s negativním výsledkem. Celková škoda byla vyčíslena na více jak 200 tisíc korun. Dopravní nehoda zůstává v řešení dopravních policistů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře