Reklama
reklama

Recidivista si ke krádežím pozval pomocníka. Klukovi ještě nebylo osmnáct

Pověstná ruka zákona dopadla ve středu na dva zloděje ze Strážnicka na Hodonínsku. Policisté jednoho z nich přistihli přímo při jejich poslední společné krádeži. Druhý sice z místa utekl, ale ne na dlouho. Oba dva teď budou čelit obvinění z trestných činů Krádež a Porušování domovní svobody.

Strážničtí policisté ve středu v brzkých ranních hodinách vyjížděli na případ oznámeného vloupání do stánku občerstvení na fotbalovém hřišti v obci Tvarožná Lhota. „Díky pohotovému zásahu se jim podařilo na místě zadržet jednoho z pachatelů, který se svým komplicem vypáčili okno bufetu a vnikl do vnitřních prostor. Zde chtěli odcizit alkohol, cigarety a cukrovinky,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Krádeží a vloupáním způsobili celkovou škodu ve výši 9 tisíc korun. Zadržený pachatel byl převezen na služebnu k výslechu. Policistům se také podařilo zjistit, s kým se vloupání dopustil a tak měli pohromadě oba pachatele. „Provedeným šetřením se pak vyšlo najevo, že se oba dva ještě téže noci dopustili vloupání do rodinného domu v Tvarožné Lhotě. Po překonání oplocení se jim podařilo ze dvora dostat až do domu. Následně odtud odcizili DVD přehrávač a složku s DVD nosiči,“ dodal Zámečník.

Aby toho nebylo málo, tak policisté zjistili, že oba pachatelé mají na svědomí ještě další dvě vloupání do bufetu ve sportovním areálu v Tvarožné Lhotě, které se staly před necelým měsícem. Vždy kradli alkohol a cigarety, které pak společně spotřebovali.

Celkem se tak pachatelé přiznali ke čtyřem případům. Jednadvacetiletý muž, který byl strůjcem všeho, nebyl pro policisty žádným nováčkem. Má za sebou již řadu deliktů a nedávno se také vrátil z výkonu trestu. K trestné činnosti však s sebou nyní strhl i mladistvého kluka. Staršímu pachateli hrozí u soudu trest až tří let odnětí svobody, mladšímu pak polovina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře