Reklama
reklama

Recidivista si ke krádežím pozval pomocníka. Klukovi ještě nebylo osmnáct

Pověstná ruka zákona dopadla ve středu na dva zloděje ze Strážnicka na Hodonínsku. Policisté jednoho z nich přistihli přímo při jejich poslední společné krádeži. Druhý sice z místa utekl, ale ne na dlouho. Oba dva teď budou čelit obvinění z trestných činů Krádež a Porušování domovní svobody.

Strážničtí policisté ve středu v brzkých ranních hodinách vyjížděli na případ oznámeného vloupání do stánku občerstvení na fotbalovém hřišti v obci Tvarožná Lhota. „Díky pohotovému zásahu se jim podařilo na místě zadržet jednoho z pachatelů, který se svým komplicem vypáčili okno bufetu a vnikl do vnitřních prostor. Zde chtěli odcizit alkohol, cigarety a cukrovinky,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Krádeží a vloupáním způsobili celkovou škodu ve výši 9 tisíc korun. Zadržený pachatel byl převezen na služebnu k výslechu. Policistům se také podařilo zjistit, s kým se vloupání dopustil a tak měli pohromadě oba pachatele. „Provedeným šetřením se pak vyšlo najevo, že se oba dva ještě téže noci dopustili vloupání do rodinného domu v Tvarožné Lhotě. Po překonání oplocení se jim podařilo ze dvora dostat až do domu. Následně odtud odcizili DVD přehrávač a složku s DVD nosiči,“ dodal Zámečník.

Aby toho nebylo málo, tak policisté zjistili, že oba pachatelé mají na svědomí ještě další dvě vloupání do bufetu ve sportovním areálu v Tvarožné Lhotě, které se staly před necelým měsícem. Vždy kradli alkohol a cigarety, které pak společně spotřebovali.

Celkem se tak pachatelé přiznali ke čtyřem případům. Jednadvacetiletý muž, který byl strůjcem všeho, nebyl pro policisty žádným nováčkem. Má za sebou již řadu deliktů a nedávno se také vrátil z výkonu trestu. K trestné činnosti však s sebou nyní strhl i mladistvého kluka. Staršímu pachateli hrozí u soudu trest až tří let odnětí svobody, mladšímu pak polovina.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře