Reklama
reklama

Rád za volantem riskoval, v neděli havaroval i s celou rodinou

Na mokré vozovce mezi obcemi Vlkoš a Vracov na Hodonínsku nezvládl uřídit své auto třiatřicetiletý řidič. Doplatil na to, že měl rád riskantní jízdu. V neděli ale vezl v autě i manželku a syna, kteří naštěstí vyvázli jen s lehkými zraněními.

Řidič jel s autem Honda směrem na Vlkoš. Po projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy a na mokré vozovce dostal smyk. Vozidlo se rázem stalo neovladatelné a vyjelo vlevo mimo komunikaci do travnatého příkopu, kde se odrazilo od náspu železniční trati a vyjelo zpět na vozovku.

V autě spolu s řidičem cestovala také manželka jejich nezletilé dítě. Řidič utrpěl při havárii středně těžké zranění a z místa byl přepraven vrtulníkem k dalšímu ošetření do brněnské nemocnice. Jeho manželka a syn dopadli o poznání lépe a utrpěli pouze lehká zranění. „Nutno podotknout, že celá osádka byla v době havárie řádně připoutána a svůj úkol splnily i funkční airbagy. V opačném případě by bylo pravděpodobné, že by nehody mohla mít mnohem horší následky,“ upozornil mluvčí policie Petr Zámečník.

Dechovou zkoušku u řidiče nebylo možné kvůli zranění provést a tak policisté nařídili odběr krev. Řidič navíc nebyl žádným nováčkem ve styku s policií. O tom, že měl rád riskantní jízdu, svědčí i jeho předchozí zjištěné dopravní přestupky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře