Reklama
reklama

Pro občanský průkaz se mohou lidé v Hodoníně vypravit na úřad i v sobotu

Větší nápor žadatelů o vydání nového občanského průkazu zaznamenali na hodonínském městském úřadě. Proto odbor organizační a vnitřních věcí nabízí občanům možnost vyřídit osobní doklady i o víkendu.

V letech 2004 a 2005 bylo vydáno větší množství nových občanských průkazů, kterým nyní bude končit platnost, proto se Městský úřad Hodonín rozhodl vyjít vstříc všem zaměstnaným žadatelům, a zejména těm ze spádových obcí. Otevře totiž přepážky také v sobotu 22. února od osmi do dvanácti hodin. Největší nápor žadatelů bývá právě po skončení pracovní doby - mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední.

Kromě soboty 22. února od 8 do 12 hodin, si mohou občané přijít rovněž mimo běžně zaužívané úřední dny, a to v úterý, čtvrtek a v pátek dopoledne. Pracovníci odboru organizačního a vnitřních věcí dále zajišťují pořízení dokladu přímo v bydlišti starších občanů upoutaných na lůžko či špatně se pohybujících.

Žádat o nový občanský průkaz mohou uchazeči maximálně dva měsíce před vypršením platnosti stávajícího občanského průkazu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře