Reklama
reklama

Pro občanský průkaz se mohou lidé v Hodoníně vypravit na úřad i v sobotu

Větší nápor žadatelů o vydání nového občanského průkazu zaznamenali na hodonínském městském úřadě. Proto odbor organizační a vnitřních věcí nabízí občanům možnost vyřídit osobní doklady i o víkendu.

V letech 2004 a 2005 bylo vydáno větší množství nových občanských průkazů, kterým nyní bude končit platnost, proto se Městský úřad Hodonín rozhodl vyjít vstříc všem zaměstnaným žadatelům, a zejména těm ze spádových obcí. Otevře totiž přepážky také v sobotu 22. února od osmi do dvanácti hodin. Největší nápor žadatelů bývá právě po skončení pracovní doby - mezi čtvrtou a pátou hodinou odpolední.

Kromě soboty 22. února od 8 do 12 hodin, si mohou občané přijít rovněž mimo běžně zaužívané úřední dny, a to v úterý, čtvrtek a v pátek dopoledne. Pracovníci odboru organizačního a vnitřních věcí dále zajišťují pořízení dokladu přímo v bydlišti starších občanů upoutaných na lůžko či špatně se pohybujících.

Žádat o nový občanský průkaz mohou uchazeči maximálně dva měsíce před vypršením platnosti stávajícího občanského průkazu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře