Reklama
reklama

Přechod pro chodce v ulici Dvořákova je nyní bezpečnější, dočkal se osvětlení

V Hodoníně bylo slavnostně otevřeno nové osvětlení přechodu pro chodce v ulici Dvořákova, které bylo realizováno díky projektu Nadace ČEZ „Bezpečnost a ochrana dětí a mládeže ve městě Hodonín“.

Přechod v Hodoníně byl zařazený do hlasování veřejnosti pro bezpečnější přechody na Vysočině a jižní Moravě a s počtem 3 526 hlasů skončil na druhém místě.

Nasvětlení přechodu, které přispěje k vyšší bezpečnosti chodců v brzkých ranních a večerních hodinách, zajišťují dvě LED svítidla instalována na ocelových výložnících, které jsou upevněny na šestimetrových ocelových stožárech v bezpaticovém provedení.

Celkové náklady na projekt „oranžového přechodu“ činily 150 tisíc korun a byly poskytnuty z grantu Nadace ČEZ.

"Chtěli bychom tímto poděkovat Nadaci ČEZ a všem občanům, kteří se zúčastnili hlasování a přispěli tak k získání nadačního příspěvku," uvedl starosta místostarosta Vojtěch Salajka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře