Reklama
reklama

Přechod pro chodce v ulici Dvořákova je nyní bezpečnější, dočkal se osvětlení

V Hodoníně bylo slavnostně otevřeno nové osvětlení přechodu pro chodce v ulici Dvořákova, které bylo realizováno díky projektu Nadace ČEZ „Bezpečnost a ochrana dětí a mládeže ve městě Hodonín“.

Přechod v Hodoníně byl zařazený do hlasování veřejnosti pro bezpečnější přechody na Vysočině a jižní Moravě a s počtem 3 526 hlasů skončil na druhém místě.

Nasvětlení přechodu, které přispěje k vyšší bezpečnosti chodců v brzkých ranních a večerních hodinách, zajišťují dvě LED svítidla instalována na ocelových výložnících, které jsou upevněny na šestimetrových ocelových stožárech v bezpaticovém provedení.

Celkové náklady na projekt „oranžového přechodu“ činily 150 tisíc korun a byly poskytnuty z grantu Nadace ČEZ.

"Chtěli bychom tímto poděkovat Nadaci ČEZ a všem občanům, kteří se zúčastnili hlasování a přispěli tak k získání nadačního příspěvku," uvedl starosta místostarosta Vojtěch Salajka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře