Reklama
reklama

Pracovníci v programu veřejně prospěšných prací se pustí do zimní údržby

Na zimní provoz se dočasně přeorientují pracovníci veřejně prospěšných prací. Město Hodonín tak již deset let úspěšně a realizuje vytvoření pracovní pozice „dělník/dělnice k ruční očistě města a blokové očistě komunikací“ a „strážce a pracovník pro údržbu parku“.

Tato pracovní místa jsou obsazována především občany, kteří jsou dlouhodobě evidování na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání, zpravidla déle než rok. Jejich hlavní náplní je poté údržba a péče o zeleň. V tomto projektu jsou rovněž zaměstnáváni obyvatelé hlásící se k národnostním menšinám, nebo kteří jsou k nim zařazováni a hůře hledají uplatnění na trhu práce.0bčané Hodonína tyto zaměstnance vnímají kladně, často se setkáváme s ústními i písemnými pochvalami jak přímo na konkrétní pracovníky, tak na celkové zlepšení situace. Například městské parky mimo to, že je zde prováděna okamžitá údržba všeho potřebného (úprava zeleně, úklid odpadků, odstraňování listí) jsou i více chráněny před vandaly, nedochází tolik k ničení laviček a odpadkových košů, maminkami je chválen dozor nad dodržováním pravidel dětských hřišť.

V loňském roce bylo zaměstnáno na veřejně prospěšné práce celkem 12 pracovníků, 6 pracovníků jako strážce a pracovník pro údržbu parku a 6 pracovníků na úklid města a blokovou očistu komunikací. V letošním roce počet pracovních míst stoupl na 18. V měsíci říjnu bylo městu nabídnuto prodloužení dotace na pracovní místa od úřadu práce do února 2014 a na základě projednání se rada města rozhodla prodloužit pracovní smlouvy sedmi pracovníkům. 

Umístění: Lázeňský park (2 pracovníci), park Mírové náměstí, park u zimního stadionu, park náměstí Osvobození, park na Očově, park G. Preissové, parčík Sadová (2 pracovníci), Městský hřbitov, ZOO Hodonín (2 pracovníci).

Jejich pracovní náplní bude sběr odpadků, zametání chodníků a jejich posyp, vyhrabávání trávy, údržba městského mobiliáře, odhrnování sněhu a také budou dbát na udržování čistoty parků, upozorňovat návštěvníky na nevhodné chování a v případě komplikací přivolají městské strážníky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře