Reklama
reklama

Pracovníci v programu veřejně prospěšných prací se pustí do zimní údržby

Na zimní provoz se dočasně přeorientují pracovníci veřejně prospěšných prací. Město Hodonín tak již deset let úspěšně a realizuje vytvoření pracovní pozice „dělník/dělnice k ruční očistě města a blokové očistě komunikací“ a „strážce a pracovník pro údržbu parku“.

Tato pracovní místa jsou obsazována především občany, kteří jsou dlouhodobě evidování na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání, zpravidla déle než rok. Jejich hlavní náplní je poté údržba a péče o zeleň. V tomto projektu jsou rovněž zaměstnáváni obyvatelé hlásící se k národnostním menšinám, nebo kteří jsou k nim zařazováni a hůře hledají uplatnění na trhu práce.0bčané Hodonína tyto zaměstnance vnímají kladně, často se setkáváme s ústními i písemnými pochvalami jak přímo na konkrétní pracovníky, tak na celkové zlepšení situace. Například městské parky mimo to, že je zde prováděna okamžitá údržba všeho potřebného (úprava zeleně, úklid odpadků, odstraňování listí) jsou i více chráněny před vandaly, nedochází tolik k ničení laviček a odpadkových košů, maminkami je chválen dozor nad dodržováním pravidel dětských hřišť.

V loňském roce bylo zaměstnáno na veřejně prospěšné práce celkem 12 pracovníků, 6 pracovníků jako strážce a pracovník pro údržbu parku a 6 pracovníků na úklid města a blokovou očistu komunikací. V letošním roce počet pracovních míst stoupl na 18. V měsíci říjnu bylo městu nabídnuto prodloužení dotace na pracovní místa od úřadu práce do února 2014 a na základě projednání se rada města rozhodla prodloužit pracovní smlouvy sedmi pracovníkům. 

Umístění: Lázeňský park (2 pracovníci), park Mírové náměstí, park u zimního stadionu, park náměstí Osvobození, park na Očově, park G. Preissové, parčík Sadová (2 pracovníci), Městský hřbitov, ZOO Hodonín (2 pracovníci).

Jejich pracovní náplní bude sběr odpadků, zametání chodníků a jejich posyp, vyhrabávání trávy, údržba městského mobiliáře, odhrnování sněhu a také budou dbát na udržování čistoty parků, upozorňovat návštěvníky na nevhodné chování a v případě komplikací přivolají městské strážníky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře