Reklama
reklama

Pracovníci v programu veřejně prospěšných prací se pustí do zimní údržby

Na zimní provoz se dočasně přeorientují pracovníci veřejně prospěšných prací. Město Hodonín tak již deset let úspěšně a realizuje vytvoření pracovní pozice „dělník/dělnice k ruční očistě města a blokové očistě komunikací“ a „strážce a pracovník pro údržbu parku“.

Tato pracovní místa jsou obsazována především občany, kteří jsou dlouhodobě evidování na úřadu práce jako uchazeči o zaměstnání, zpravidla déle než rok. Jejich hlavní náplní je poté údržba a péče o zeleň. V tomto projektu jsou rovněž zaměstnáváni obyvatelé hlásící se k národnostním menšinám, nebo kteří jsou k nim zařazováni a hůře hledají uplatnění na trhu práce.0bčané Hodonína tyto zaměstnance vnímají kladně, často se setkáváme s ústními i písemnými pochvalami jak přímo na konkrétní pracovníky, tak na celkové zlepšení situace. Například městské parky mimo to, že je zde prováděna okamžitá údržba všeho potřebného (úprava zeleně, úklid odpadků, odstraňování listí) jsou i více chráněny před vandaly, nedochází tolik k ničení laviček a odpadkových košů, maminkami je chválen dozor nad dodržováním pravidel dětských hřišť.

V loňském roce bylo zaměstnáno na veřejně prospěšné práce celkem 12 pracovníků, 6 pracovníků jako strážce a pracovník pro údržbu parku a 6 pracovníků na úklid města a blokovou očistu komunikací. V letošním roce počet pracovních míst stoupl na 18. V měsíci říjnu bylo městu nabídnuto prodloužení dotace na pracovní místa od úřadu práce do února 2014 a na základě projednání se rada města rozhodla prodloužit pracovní smlouvy sedmi pracovníkům. 

Umístění: Lázeňský park (2 pracovníci), park Mírové náměstí, park u zimního stadionu, park náměstí Osvobození, park na Očově, park G. Preissové, parčík Sadová (2 pracovníci), Městský hřbitov, ZOO Hodonín (2 pracovníci).

Jejich pracovní náplní bude sběr odpadků, zametání chodníků a jejich posyp, vyhrabávání trávy, údržba městského mobiliáře, odhrnování sněhu a také budou dbát na udržování čistoty parků, upozorňovat návštěvníky na nevhodné chování a v případě komplikací přivolají městské strážníky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře