Reklama
reklama

Policejní pes zachránil život sebevrahovi

Hodonínští policisté spolu se služebním psem zachránili život muži, který se chtěl zabít. Na tísňové lince včera přijali oznámení o tom, že třiašedesátiletý muž by mohl být vohrožení života. Informaci policistům poskytla rodina, které muž zaslal SMS zprávu.

Policisté neprodleně začali získávat veškeré možné a dostupné informace o posledním výskytu a možných místech pohybu pohřešovaného. Operativní činností se jim podařilo získat poznatek, že vozidlo, kterým se pohyboval, by mělo být odstaveno někde u Bzence-Přívozu.

Po příjezdu se pustili do pátrání a odstavené a opuštěné vozidlo skutečně nalezli. Prohledání blízkého okolí však nepřineslo kladný výsledek, a tak na místo pátrání přijela i policistka se služebním psem.

Pes zachytil pachovou stopu vedoucí od zaparkovaného vozidla, po které se vydal. Po nějaké době ale stopu ztratil. Policisté i psovodka se svým svěřencem prohledávali širší okolí, když pes opět stopu zachytil a o chvíli později vystopoval pohřešovaného muže.

Ten ležel na zemi se silně krvácející řeznou ránou na zápěstí. Nalezený muž zpočátku nijak nereagoval a byl evidentně podchlazený. Policisté mu poskytli první pomoc, ránu ošetřili, zabalili do izotermické fólie a deky a přivolali sanitku. Záchranáři si následně zraněného převzali k převozu do nemocnice.

Pátrací akce trvala pouze necelé dvě hodiny od samotného oznámení na tísňovou linku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře