Reklama
reklama

Policejní pes zachránil život sebevrahovi

Hodonínští policisté spolu se služebním psem zachránili život muži, který se chtěl zabít. Na tísňové lince včera přijali oznámení o tom, že třiašedesátiletý muž by mohl být vohrožení života. Informaci policistům poskytla rodina, které muž zaslal SMS zprávu.

Policisté neprodleně začali získávat veškeré možné a dostupné informace o posledním výskytu a možných místech pohybu pohřešovaného. Operativní činností se jim podařilo získat poznatek, že vozidlo, kterým se pohyboval, by mělo být odstaveno někde u Bzence-Přívozu.

Po příjezdu se pustili do pátrání a odstavené a opuštěné vozidlo skutečně nalezli. Prohledání blízkého okolí však nepřineslo kladný výsledek, a tak na místo pátrání přijela i policistka se služebním psem.

Pes zachytil pachovou stopu vedoucí od zaparkovaného vozidla, po které se vydal. Po nějaké době ale stopu ztratil. Policisté i psovodka se svým svěřencem prohledávali širší okolí, když pes opět stopu zachytil a o chvíli později vystopoval pohřešovaného muže.

Ten ležel na zemi se silně krvácející řeznou ránou na zápěstí. Nalezený muž zpočátku nijak nereagoval a byl evidentně podchlazený. Policisté mu poskytli první pomoc, ránu ošetřili, zabalili do izotermické fólie a deky a přivolali sanitku. Záchranáři si následně zraněného převzali k převozu do nemocnice.

Pátrací akce trvala pouze necelé dvě hodiny od samotného oznámení na tísňovou linku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře