Reklama
reklama

Opilý řidič vezl nepřipoutané dítě na předním sedadle

Dopravní policisté v pátek odpoledne v obci Čejč zastavili a kontrolovali devětatřicetiletého řidiče osobního vozidla Škoda Rapid, který projížděl obcí. Ukázalo se, že riskuje se životem dítěte.

Bezprostředně po zastavení vozidla viděli policisté na předním sedadle na místě spolujezdce čtyřleté dítě, které sice sedělo v dětské autosedačce, ale nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. Policisté poté vyzvali řidiče k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Přístroj, do kterého řidič vdechl, vykázal hodnotu 0,6 promile alkoholu. Nezodpovědný tatínek s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal, že před jízdou požil alkoholický nápoj. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a jeho přestupek bude následně projednávat správní orgán, který mu může udělit až 20tisícovou pokutu a roční zákaz řízení. To však zřejmě není nic v porovnání s tím, kdyby došlo k nehodě nebo havárii vozidla a následnému zranění či úmrtí dítěte.

Jen pro doplnění uvádíme to, co stanovuje zákon:

Jak řidič, tak i každá přepravovaná osoba ve vozidle musí být připoutána bezpečnostním pásem. Dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, musí být přepravováno pouze za použití dětské autosedačky.

Bodované přestupky:

  • Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu + 7 bodů
  • Nepoužití autosedačky pro dítě + 4 body
  • Jízda bez použití bezpečnostních pásů + 3 body
Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře