Reklama
reklama

Opilý řidič vezl nepřipoutané dítě na předním sedadle

Dopravní policisté v pátek odpoledne v obci Čejč zastavili a kontrolovali devětatřicetiletého řidiče osobního vozidla Škoda Rapid, který projížděl obcí. Ukázalo se, že riskuje se životem dítěte.

Bezprostředně po zastavení vozidla viděli policisté na předním sedadle na místě spolujezdce čtyřleté dítě, které sice sedělo v dětské autosedačce, ale nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. Policisté poté vyzvali řidiče k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Přístroj, do kterého řidič vdechl, vykázal hodnotu 0,6 promile alkoholu. Nezodpovědný tatínek s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal, že před jízdou požil alkoholický nápoj. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a jeho přestupek bude následně projednávat správní orgán, který mu může udělit až 20tisícovou pokutu a roční zákaz řízení. To však zřejmě není nic v porovnání s tím, kdyby došlo k nehodě nebo havárii vozidla a následnému zranění či úmrtí dítěte.

Jen pro doplnění uvádíme to, co stanovuje zákon:

Jak řidič, tak i každá přepravovaná osoba ve vozidle musí být připoutána bezpečnostním pásem. Dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, musí být přepravováno pouze za použití dětské autosedačky.

Bodované přestupky:

  • Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu + 7 bodů
  • Nepoužití autosedačky pro dítě + 4 body
  • Jízda bez použití bezpečnostních pásů + 3 body
Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře