Reklama
reklama

Opilý řidič vezl nepřipoutané dítě na předním sedadle

Dopravní policisté v pátek odpoledne v obci Čejč zastavili a kontrolovali devětatřicetiletého řidiče osobního vozidla Škoda Rapid, který projížděl obcí. Ukázalo se, že riskuje se životem dítěte.

Bezprostředně po zastavení vozidla viděli policisté na předním sedadle na místě spolujezdce čtyřleté dítě, které sice sedělo v dětské autosedačce, ale nebylo řádně připoutáno bezpečnostním pásem. Policisté poté vyzvali řidiče k provedení orientační dechové zkoušky na přítomnost alkoholu. Přístroj, do kterého řidič vdechl, vykázal hodnotu 0,6 promile alkoholu. Nezodpovědný tatínek s naměřenou hodnotou souhlasil a přiznal, že před jízdou požil alkoholický nápoj. Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a jeho přestupek bude následně projednávat správní orgán, který mu může udělit až 20tisícovou pokutu a roční zákaz řízení. To však zřejmě není nic v porovnání s tím, kdyby došlo k nehodě nebo havárii vozidla a následnému zranění či úmrtí dítěte.

Jen pro doplnění uvádíme to, co stanovuje zákon:

Jak řidič, tak i každá přepravovaná osoba ve vozidle musí být připoutána bezpečnostním pásem. Dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, musí být přepravováno pouze za použití dětské autosedačky.

Bodované přestupky:

  • Řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu + 7 bodů
  • Nepoužití autosedačky pro dítě + 4 body
  • Jízda bez použití bezpečnostních pásů + 3 body
Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře