Reklama
reklama

Opilý řidič nezvládl projetí zatáčky a naboural do předzahrádky

V neděli vyšetřovali dopravní policisté nehodu osobního auta v obci Bukovany na Hodonínsku, kde opilý řidič skončil v předzahrádce jednoho z místních domků.

Devatenáctiletý řidič osobního vozidla Nissan nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal auto do smyku. Přes chodník najel vpravo mimo vozovku, kde poté narazil do rohu betonové předzahrádky u přilehlého rodinného domu.

Proč k havárii došlo, naznačil i výsledek dechové zkoušky, ke které řidiče vyzvali policisté. „Na displeji měřicího přístroje se objevila hodnota 1 promile alkoholu. Kvůli hraniční hodnotě, která je podstatná pro právní kvalifikaci mezi přestupkem a trestným činem, vyzvali policisté řidiče k odběru krve, který poté přesně stanoví hodnotu alkoholu v jeho těle,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Policisté také na místě podezřelému řidiči zadrželi jeho řidičský průkaz. Prozatím je nehoda prošetřována jako přestupkové jednání. O dalším postupu pak rozhodnou výsledky dalšího šetření a výsledek krevního rozboru. Způsobená škoda byla vyčíslena na 20tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře