Reklama
reklama

Opilý řidič nezvládl projetí zatáčky a naboural do předzahrádky

V neděli vyšetřovali dopravní policisté nehodu osobního auta v obci Bukovany na Hodonínsku, kde opilý řidič skončil v předzahrádce jednoho z místních domků.

Devatenáctiletý řidič osobního vozidla Nissan nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a při průjezdu levotočivou zatáčkou dostal auto do smyku. Přes chodník najel vpravo mimo vozovku, kde poté narazil do rohu betonové předzahrádky u přilehlého rodinného domu.

Proč k havárii došlo, naznačil i výsledek dechové zkoušky, ke které řidiče vyzvali policisté. „Na displeji měřicího přístroje se objevila hodnota 1 promile alkoholu. Kvůli hraniční hodnotě, která je podstatná pro právní kvalifikaci mezi přestupkem a trestným činem, vyzvali policisté řidiče k odběru krve, který poté přesně stanoví hodnotu alkoholu v jeho těle,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Policisté také na místě podezřelému řidiči zadrželi jeho řidičský průkaz. Prozatím je nehoda prošetřována jako přestupkové jednání. O dalším postupu pak rozhodnou výsledky dalšího šetření a výsledek krevního rozboru. Způsobená škoda byla vyčíslena na 20tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře