Reklama
reklama

Opilý muž zatoužil po vejcích. Husí pochoutku si odnášel v igelitce

V neděli dopoledne se jednačtyřicetiletý muž pokusil ukrást husí vejce z chovného areálu. Přelezl přes plot do areálu husí farmy v lokalitě Písečné u Hodonína. Tam byl vyrušen a přistižen zaměstnankyní, která následně zalarmovala policisty. Těm se podařilo zloděje chytit, může jít před soud.

Krátce po činu byl muž v bezprostřední blízkosti areálu zadržen hlídkou hodonínských strážníků městské policie i s igelitovou taškou naplněnou odcizenými husími vejci. Ta byla v nepoškozeném stavu vrácena na své původní místo. "Svým jednáním se dopustil trestného činu Krádeže vloupáním a v případě odsouzení mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," upozornil mluvčí policie Petr Zámečník.

K jeho obhajobě zřejmě nepřispěje ani to, že se skutku dopustil pod vlivem alkoholu a zákon neporušil poprvé. Policisté mu při následné dechové zkoušce naměřili 2,7 promile alkoholu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Komentáře