Reklama
reklama

Nepoučitelnou zlodějku kabelek chytili v Hodoníně. Za krádeže už byla ve vězení

Drobné nepozornosti pětasedmdesátileté ženy využila v sobotu odpoledne v Hodoníně zlodějka. Jak se později ukázalo, žena byla podmínečně propuštěna z vězení, kde si odpykávala trest za krádeže.

V hodonínském nákupním domě zlodějka využila situace, kdy starší žena seděla na lavičce a vedle sebe měla položenou kabelku. Zlodějka se tiše přiblížila a kabelku v nestřeženém okamžiku ukradla. Bezprostředně poté chtěla utéct. Krádež ale neunikla očím náhodného svědka, který se zlodějku vydal pronásledovat. O pár minut později již o úspěšném zadržení podezřelé ženy informoval policisty, kteří na místo zadržení neprodleně vyjeli. Kabelka i s obsahem byla vrácena majitelce.

Šestatřicetiletou zlodějku pak policisté eskortovali na služebnu. „V databázích zjistili, že tato žena z Prostějovska má za sebou řadu protiprávních deliktů a že se specializuje právě na krádeže kabelek. Naposled byla za majetkovou trestnou činnost odsouzena trestu odnětí svobody v trvání čtrnácti měsíců. Z věznice byla propuštěna se zkušební dobou do roku 2016. Nyní je opět obviněna z trestného činu Krádeže a hrozí jí až tříletý trest odnětí svobody,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře