Reklama
reklama

Nenapravitelný zloděj vyměnil v obchodě své boty za nové

Notorického čtyřiatřicetiletého recidivistu objevili hodonínští policisté, ten opět neudržel své nenechavé ruce na uzdě a kradl. V jednom obchodě si obul nové boty a do krabice v regálu vložil své opotřebované.

Ve středu byl zadržen bezprostředně po krádeži v prodejně textilu a oděvů, kde odcizil zboží za dvě stě korun. „Při prošetřování události pak bylo zjištěno, že kradl i o dvě hodiny dříve v jiné prodejně. V této prodejně vzal z regálů různé cukrovinky a drogistické výrobky, které si dal do svého batohu,“ popsal policejní mluvčí Petr Zámečník.

V další části prodejny pak vzal vystavený pár obuvi, které si obul a do krabice dal své opotřebené boty. Zde způsobil škodu za dva tisíce korun. Po druhé krádeži byl zadržen strážníky městské policie, kteří jej předali republikovým policistům. Jak se později zjistilo, dopustil se těchto krádeží pod vlivem užité drogy. A protože tento pachatel byl v posledních třech letech za obdobnou trestnou činnost odsouzen, hrozí mu nyní až tři roky odnětí svobody.

Naposled byl z vězení propuštěn v říjnu 2013 poté, co si odpykal dvaadvacet měsíců nepodmíněného trestu. Policisté budou dnes u soudce usilovat o jeho vzetí do vazební věznice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře