Reklama
reklama

Nebezpečný přechod u základní školy. Ve Vacenovicích má pomoci petice

Před základní školou ve Vacenovicích na Hodonínsku není bezpečno. Přechody se nachází těsně u křižovatky a po silnici, která vede od Ratíškovic směrem na Vracov, projedou stovky aut za den. Místní lidé proto podepisují petici za zvýšení bezpečnosti v této křižovatce.

Řidiči, kteří jedou od Ratíškovic a sjíždí z kopce tam neradi brzdí, z druhé strany zase řidiči zrychlují, aby kopec vyjeli. Pro děti, které jdou do školy nebo z ní, jde o hodně nepřehledný a nebezpečný úsek.

Petici už podpořil každý sedmý obyvatel obce. Podpisová akce přitom začala první den letošního školního roku. Ohlas na petici potěšil i ředitelku základní školy Liběnu Lisou. „Rodiče se oprávněně bojí o bezpečnost dětí. Škola je u frekventované silnice a žáci využívají dva přechody pro chodce s nedostatečnou světelnou signalizací. Snad se díky petici alespoň některá bezpečnostní opatření podaří uskutečnit," doufá ředitelka.

Autoři petice přišli zároveň s návrhy řešení dopravy před školou. Doporučují nasvítit přechody, umístit výstražné světlo, které bude upozorňovat řidiče, že jej používají děti, nebo snížení rychlosti v problematickém místě.

Podpisová místa petice ve Vacenovicích: obecní úřad, základní škola, mateřská škola, kostel, fara i prodejny potravin.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře