Reklama
reklama

Narkomani vezli léky přes hranice, 600 tablet se snažili rychle schovat

V síti kriminalistů uvízly v minulém týdnu dvě ryby, které proplouvaly vodami drogové sféry. Policisté z hodonínského toxi týmu měli informace o tom, že by přes hranice mělo být přepraveno neurčené množství léčiv na výrobu pervitinu.

Kriminalisté přesně věděli i baru a značku auta, které bude kontraband převážet. Na scénu pak nastoupili dopravní policisté, kteří měli za úkol označené vozidlo na vhodném místě zastavit a zkontrolovat. To se jim skutečně podařilo a ve vozidle, kromě šestadvacetiletého muže a o dva roky mladší ženy, nalezli více jak 600 tablet s obsahem pseudoefedrinu, které byly určeny na výrobu pervitinu.

„Osádka vozidla se ještě snažila léky poschovávat v autě pod sedadly a ve svých kapsách, ale všechno marně. Policisté povedenou dvojici zadrželi a eskortovali i s nálezem na služebnu,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Případu se pak opět ujali kriminalisté, kteří muže i ženu obvinili z trestného činu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za to by v krajním případě mohli skončit až na pět let ve vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře