Reklama
reklama

Na trůn pro nejkrásnějšího ptáka Zoo Hodonín letos usedl ara zelenokřídlý

Dostaveníčko v Zoo Hodonín si dali přátelé opeřenců. Mezinárodní den ptactva tam přišly oslavit dvě stovky z nich včetně jedenašedesáti nositelů ptačích jmen. Na akci se tak například v počtu třinácti „kusů“ sešli Strakovi, osmkrát Slavíkovi, sedmkrát Strnadovi, pětkrát Špačkovi či Stehlíkovi.

Z rodu posledně jmenovaných byla i paní Miroslava z Rohatce, která si s sebou vzala syna Matýska a v kočárku přivezla dceru Elen. „Hodonínskou zoo navštěvujeme dvakrát ročně. Tu první návštěvu vždy plánujeme na Den ptactva. Ten si nikdy nenecháme ujít,“ svěřila se paní Stehlíková. Ta se spolu s ostatními mohla zúčastnit komentovaných prohlídek pavilonu exotického ptactva či expozice sov, u níž na návštěvníky čekal také soví kluk Emil na ruce chovatelky Jitky Ebertové, anebo si na soutěžním stanovišti společně s dětmi prověřit své vědomosti z ptačího světa.

Vyvrcholením pětihodinového programu byla volba Nejkrásnějšího ptáka Zoo Hodonín 2014. A jak dopadla? Tento hrdý titul si letos bude užívat ara zelenokřídlý, který získal 35 hlasů. Hned za ním se s třicítkou hlasů umístil tukan obrovský, na třetím místě, podpořeném devětadvaceti hlasy, skončil pštros dvouprstý. Soutěžit ale návštěvníci mohli také o nejkrásnější jména pro tukany obrovské. Tuto soutěž vyhrál šestnáctiletý Matěj Zicháček z Ratíškovic, který pro samičku vybral jméno Trita, pro samečka pak jméno vonící štěstím – Felix.

Nejen autor vítězných jmen ale bude odměněn. Rodinnou vstupenku do zoo získá i sedmiletá Eliška Veselá z Hodonína, která byla vylosována z těch, kdo hlasovali pro Nejkrásnějšího ptáka zoo.

 

Návštěvníci Dne ptactva si při komentovaných prohlídkách rádi vyslechli zajímavosti o exotickém ptactvu či sovách.

Středem zájmu dětí i dospělých byl soví kluk Emil na ruce chovatelky Jitky Ebertové

Na soutěžním stanovišti si zejména děti prověřily své znalosti z ptačí říše.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře