Reklama
reklama

Na trůn pro nejkrásnějšího ptáka Zoo Hodonín letos usedl ara zelenokřídlý

Dostaveníčko v Zoo Hodonín si dali přátelé opeřenců. Mezinárodní den ptactva tam přišly oslavit dvě stovky z nich včetně jedenašedesáti nositelů ptačích jmen. Na akci se tak například v počtu třinácti „kusů“ sešli Strakovi, osmkrát Slavíkovi, sedmkrát Strnadovi, pětkrát Špačkovi či Stehlíkovi.

Z rodu posledně jmenovaných byla i paní Miroslava z Rohatce, která si s sebou vzala syna Matýska a v kočárku přivezla dceru Elen. „Hodonínskou zoo navštěvujeme dvakrát ročně. Tu první návštěvu vždy plánujeme na Den ptactva. Ten si nikdy nenecháme ujít,“ svěřila se paní Stehlíková. Ta se spolu s ostatními mohla zúčastnit komentovaných prohlídek pavilonu exotického ptactva či expozice sov, u níž na návštěvníky čekal také soví kluk Emil na ruce chovatelky Jitky Ebertové, anebo si na soutěžním stanovišti společně s dětmi prověřit své vědomosti z ptačího světa.

Vyvrcholením pětihodinového programu byla volba Nejkrásnějšího ptáka Zoo Hodonín 2014. A jak dopadla? Tento hrdý titul si letos bude užívat ara zelenokřídlý, který získal 35 hlasů. Hned za ním se s třicítkou hlasů umístil tukan obrovský, na třetím místě, podpořeném devětadvaceti hlasy, skončil pštros dvouprstý. Soutěžit ale návštěvníci mohli také o nejkrásnější jména pro tukany obrovské. Tuto soutěž vyhrál šestnáctiletý Matěj Zicháček z Ratíškovic, který pro samičku vybral jméno Trita, pro samečka pak jméno vonící štěstím – Felix.

Nejen autor vítězných jmen ale bude odměněn. Rodinnou vstupenku do zoo získá i sedmiletá Eliška Veselá z Hodonína, která byla vylosována z těch, kdo hlasovali pro Nejkrásnějšího ptáka zoo.

 

Návštěvníci Dne ptactva si při komentovaných prohlídkách rádi vyslechli zajímavosti o exotickém ptactvu či sovách.

Středem zájmu dětí i dospělých byl soví kluk Emil na ruce chovatelky Jitky Ebertové

Na soutěžním stanovišti si zejména děti prověřily své znalosti z ptačí říše.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře