Reklama
reklama

Motorkář nezvládl zatáčku. Vrtulník ho dopravil do nemocnice

V neděli odpoledne vyjížděli policisté k ohlášené havárii motocyklisty do ratíškovického lesa. Na úseku mezi Hodonínem a Ratíškovicemi došlo k havárii motocyklu Suzuki. Řidič v levotočivé zatáčce nezvládl řízení svého stroje a vyjel s motocyklem vpravo mimo silnici, kde s motocyklem havaroval.

Při havárii utrpěl šestačtyřicetiletý motocyklista zranění, se kterým byl následně letecky transportován do brněnské nemocnice. Dechovou zkoušku nebylo kvůli zranění s motorkářem provést. Policisté zajistili odběr krevního vzorku, který by měl napovědět, zda byl řidič v době havárie střízlivý nebo pod vlivem alkoholu.

Policisté apelují na motorkáře, aby byli obezřetní a dokázali pří řízení motocyklu předvídat možná rizika. „Měli by si uvědomit, že patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu,  střet s jiným vozidlem nebo překážkou může mít tragické následky,  i sebelepší výbava není jistotou pro šťastný návrat, motocykl má delší brzdnou dráhu než automobil, předjíždění v nepřehledných místech je velmi nebezpečný hazard, musí vozovku sledovat více než řidiči aut, zejména zda na ní není spadané listí, předměty, olejové skvrny, nerovnosti,“ upozornil mluvčí policie Petr Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře