Reklama
reklama

Motorkář nezvládl zatáčku. Vrtulník ho dopravil do nemocnice

V neděli odpoledne vyjížděli policisté k ohlášené havárii motocyklisty do ratíškovického lesa. Na úseku mezi Hodonínem a Ratíškovicemi došlo k havárii motocyklu Suzuki. Řidič v levotočivé zatáčce nezvládl řízení svého stroje a vyjel s motocyklem vpravo mimo silnici, kde s motocyklem havaroval.

Při havárii utrpěl šestačtyřicetiletý motocyklista zranění, se kterým byl následně letecky transportován do brněnské nemocnice. Dechovou zkoušku nebylo kvůli zranění s motorkářem provést. Policisté zajistili odběr krevního vzorku, který by měl napovědět, zda byl řidič v době havárie střízlivý nebo pod vlivem alkoholu.

Policisté apelují na motorkáře, aby byli obezřetní a dokázali pří řízení motocyklu předvídat možná rizika. „Měli by si uvědomit, že patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu,  střet s jiným vozidlem nebo překážkou může mít tragické následky,  i sebelepší výbava není jistotou pro šťastný návrat, motocykl má delší brzdnou dráhu než automobil, předjíždění v nepřehledných místech je velmi nebezpečný hazard, musí vozovku sledovat více než řidiči aut, zejména zda na ní není spadané listí, předměty, olejové skvrny, nerovnosti,“ upozornil mluvčí policie Petr Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře