Reklama
reklama

Mladá žena se zákazem řízení opět ujížděla pod vlivem drog

Hlídka policistů z cizinecké policie v minulém týdnu zadržela jednadvacetiletou ženu, která se jim snažila ujet od silniční kontroly. Policisté ve večerních hodinách prováděli kontrolu projíždějících vozidel v obci Terezín na Hodonínsku.

Jedním z kontrolovaných mělo být také vozidlo Opel, které však na signál k zastavení nezastavilo a vysokou rychlostí začalo ujíždět směrem k obci Kobylí. Policisté začali ujíždějící vozidlo, které místy jelo až 180 km rychlostí a ohrožovalo protijedoucí vozidla, pronásledovat. Po celou dobu jej měli na dohled a po zastavení v obci Kobylí k němu přispěchali. Ve světlech reflektorů ještě viděli, jak se někdo ze sedadla řidiče snaží přesednout na vedlejší sedadlo. Když k autu přistoupili, seděla na místě spolujezdce mladá žena s nohama nataženýma pod volantem. „Policisté ji ztotožnili jako jednadvacetiletou ženu z Hodonínska, která má vysloven zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2015 za předchozí jízdy pod vlivem drog,“ uvedl k případu mluvčí policie Petr Zámečník.

Mladá žena na výzvu policistů odmítla test na přítomnost drog v jejím těle stejně jako lékařské vyšetření, zda není těmito látkami ovlivněna. Policisté u ní nalezli plechové pouzdro s injekčními stříkačkami a psaníčko se sypkou hmotou. V další krabičce pak měla kulaté tablety s obsahem psychotropní látky a injekční stříkačky se zataveným hrotem s bílou krystalickou látkou.

Nalezené věci policisté podrobí odbornému zkoumání a poté rozhodnou, zda ženu obviní z držení drog. Do té doby však bude čelit obvinění z trestného činu Maření výkonu úředního rozhodnutí, za který by mohla být odsouzena až na dva roky odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře