Reklama
reklama

Linkový autobus musel zabrzdit. Starší žena upadla a vážně se zranila

Policisté hledají svědky události, která se stala v autobusové lince 664. Při prudkém brždění v autobusu upadla a zranila se žena. Za bržděním autobusu může být neznámé šedé osobní auto a jeho řidič, který nepřizpůsobil rychlost jízdy předpisům.

V úterý 25. února v 7.30 hodin došlo na silnici mezi obcemi Milotice a Skoronice k události, při které se v linkovém autobuse č. 664 jedoucím z Hodonína do Kyjova zranila devětašedesátiletá žena.

„Podle zjištěných okolností došlo k pádu ženy při prudkém brzdění řidiče autobusu, který musel nečekaně reagovat na situaci vzniklou při dopravní situaci. Při projíždění pravotočivé zatáčky ve směru jízdy na Skoronice musel reagovat na protijedoucí osobní vozidlo šedé barvy, které velkou rychlostí vyjelo ze zatáčky až do jízdního pruhu, kde jel autobus,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Při prudkém brzdění autobusu cestující žena upadla a způsobila si vážné poranění s nutností hospitalizace v nemocnici. Policistům se podařilo zjistit, že tímto místem mělo směrem na Skoronice v uvedenou dobu projíždět také nákladní cisternového typu. „Uvítali bychom svědectví řidiče tohoto vozidla, stejně jako svědectví cestujících zmiňovaného autobusu. Jedná se zejména o cestující v přední části autobusu, kteří situaci mohli vidět a byli by ji schopni popsat a pomoci identifikovat neznámé šedé osobní vozidlo a jeho řidiče,“ dodal Zámečník. Svědci se mohou ozvat na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře