Reklama
reklama

Linkový autobus musel zabrzdit. Starší žena upadla a vážně se zranila

Policisté hledají svědky události, která se stala v autobusové lince 664. Při prudkém brždění v autobusu upadla a zranila se žena. Za bržděním autobusu může být neznámé šedé osobní auto a jeho řidič, který nepřizpůsobil rychlost jízdy předpisům.

V úterý 25. února v 7.30 hodin došlo na silnici mezi obcemi Milotice a Skoronice k události, při které se v linkovém autobuse č. 664 jedoucím z Hodonína do Kyjova zranila devětašedesátiletá žena.

„Podle zjištěných okolností došlo k pádu ženy při prudkém brzdění řidiče autobusu, který musel nečekaně reagovat na situaci vzniklou při dopravní situaci. Při projíždění pravotočivé zatáčky ve směru jízdy na Skoronice musel reagovat na protijedoucí osobní vozidlo šedé barvy, které velkou rychlostí vyjelo ze zatáčky až do jízdního pruhu, kde jel autobus,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Při prudkém brzdění autobusu cestující žena upadla a způsobila si vážné poranění s nutností hospitalizace v nemocnici. Policistům se podařilo zjistit, že tímto místem mělo směrem na Skoronice v uvedenou dobu projíždět také nákladní cisternového typu. „Uvítali bychom svědectví řidiče tohoto vozidla, stejně jako svědectví cestujících zmiňovaného autobusu. Jedná se zejména o cestující v přední části autobusu, kteří situaci mohli vidět a byli by ji schopni popsat a pomoci identifikovat neznámé šedé osobní vozidlo a jeho řidiče,“ dodal Zámečník. Svědci se mohou ozvat na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře