Reklama
reklama

Linkový autobus musel zabrzdit. Starší žena upadla a vážně se zranila

Policisté hledají svědky události, která se stala v autobusové lince 664. Při prudkém brždění v autobusu upadla a zranila se žena. Za bržděním autobusu může být neznámé šedé osobní auto a jeho řidič, který nepřizpůsobil rychlost jízdy předpisům.

V úterý 25. února v 7.30 hodin došlo na silnici mezi obcemi Milotice a Skoronice k události, při které se v linkovém autobuse č. 664 jedoucím z Hodonína do Kyjova zranila devětašedesátiletá žena.

„Podle zjištěných okolností došlo k pádu ženy při prudkém brzdění řidiče autobusu, který musel nečekaně reagovat na situaci vzniklou při dopravní situaci. Při projíždění pravotočivé zatáčky ve směru jízdy na Skoronice musel reagovat na protijedoucí osobní vozidlo šedé barvy, které velkou rychlostí vyjelo ze zatáčky až do jízdního pruhu, kde jel autobus,“ uvedl mluvčí policie Petr Zámečník.

Při prudkém brzdění autobusu cestující žena upadla a způsobila si vážné poranění s nutností hospitalizace v nemocnici. Policistům se podařilo zjistit, že tímto místem mělo směrem na Skoronice v uvedenou dobu projíždět také nákladní cisternového typu. „Uvítali bychom svědectví řidiče tohoto vozidla, stejně jako svědectví cestujících zmiňovaného autobusu. Jedná se zejména o cestující v přední části autobusu, kteří situaci mohli vidět a byli by ji schopni popsat a pomoci identifikovat neznámé šedé osobní vozidlo a jeho řidiče,“ dodal Zámečník. Svědci se mohou ozvat na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře