Reklama
reklama

Léto v základních školách v Hustopečích: Nová elektroinstalace i kuchyně

Dnes nabízíme pohled za brány hustopečských škol. Tentokrát těch základních. Jak to v nich v létě vypadá? Nezahálí se v nich. Základní škola Nádražní se například po padesáti letech dočkala nové elektroinstalace.

„O prázdninách proběhla rekonstrukce elektroinstalace v prvním patře školy. Přípravy začaly už na konci školního roku. Musela jsem vyhlásit i dva dny ředitelského volna, abychom vše připravili. Měnila se komplet elektroinstalace, protože ta tu byla původní z 50. let. Měli jsme s ní už velké problémy. Neustále vypadávaly jističe, dokonce jednou hořel rozvaděč. Oprava tak už opravdu doslova a do písmene hořela,“ popsala situaci ředitelka školy Ivana Matějíčková.

Nové elektrorozvody jsou hotové v přízemí a prvním patře. Na chodbách a ve třídách se zrovna měnila i světla, tak aby odpovídala normám. Po elektrikářích přišlo v prvním patře na řadu i malování. Teď se musí zapojit hlavně uklízečky.

„Když začali elektrikářské práce, všude se sekalo do zdi. A protože byla otevřená okna, vznikl průvan a naprášilo se úplně všude, do druhého patra, do přízemí, prostě všude. Byla to hrůza,“ stěžovala si ředitelka.

Uklízečkám pomáhá i jeden brigádník z řad studentů a do 1. září musí dát školu do pořádku.

Investorem oprav bylo město. Rekonstrukce včetně malování na Základní škole Nádražní vyšla zhruba na 700 tisíc korun.

Komenda vymění vybavení kuchyně

To na Základní škole Komenského letos léto vyplní pouze běžné opravy a údržba. K výrazným změnám dojde ale ve školní jídelně.

„Na naší škole máme po delší době trošku klidu. V minulých letech jsme každý rok dělali nějaké větší opravy. Největší akcí bylo před dvěma lety zateplení budov. V letošním roce je na programu běžná údržba a opravy, což provádíme vlastními silami. Jedinou větší akcí, kterou letos máme v plánu, je výměna strojů a zařízení ve školní jídelně, včetně generální opravy vzduchotechniky,“ vyjmenoval ředitel Základní školy Komenského Miroslav Patloka.

Výměna vybavení školní jídelny přijde město na milión dvě stě tisíc korun. Nové stroje by měly být na svém místě do konce srpna a pro v průměru devět stovek strávníků denně by měly přinést lepší podmínky školního stravování.

„Strávníci se nemusejí obávat, kvůli změnám odstávku neplánujeme. Vařit se nebude pouze koncem srpna, kdy máme sanitární týden. To se provádí velký celoroční úklid. Během té doby budeme právě montovat i ty věci, které by mohly ovlivnit provoz jídelny,“ vysvětlil ředitel.

Základní a praktická škola zažívá klidné prázdniny

A klidnější prázdniny prožívá i Základní a praktická škola. Vloni se celá budova vymalovala. Letos je nový nátěr nutný jen v jedné třídě. Na zahradě se potom natírají lavičky či upravují záhony. Hlavním bodem programu je ale generální úklid.

„Vloni jsme malovali celou školu. Letos máme pořád ještě čistě vymalováno. Vymalovat jsme znovu museli pouze třídu deváťáků, kde bylo větší poškození. Malovali jsme ji vlastními silami. Jinak probíhá generální úklid a drobné opravy,“ uzavřela ředitelka Základní a praktické školy Blanka Vetýšková.

Zdroj: http://www.hustopece-city.cz, Jana Rozková

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře