Reklama
reklama

Léto v základních školách v Hustopečích: Nová elektroinstalace i kuchyně

Dnes nabízíme pohled za brány hustopečských škol. Tentokrát těch základních. Jak to v nich v létě vypadá? Nezahálí se v nich. Základní škola Nádražní se například po padesáti letech dočkala nové elektroinstalace.

„O prázdninách proběhla rekonstrukce elektroinstalace v prvním patře školy. Přípravy začaly už na konci školního roku. Musela jsem vyhlásit i dva dny ředitelského volna, abychom vše připravili. Měnila se komplet elektroinstalace, protože ta tu byla původní z 50. let. Měli jsme s ní už velké problémy. Neustále vypadávaly jističe, dokonce jednou hořel rozvaděč. Oprava tak už opravdu doslova a do písmene hořela,“ popsala situaci ředitelka školy Ivana Matějíčková.

Nové elektrorozvody jsou hotové v přízemí a prvním patře. Na chodbách a ve třídách se zrovna měnila i světla, tak aby odpovídala normám. Po elektrikářích přišlo v prvním patře na řadu i malování. Teď se musí zapojit hlavně uklízečky.

„Když začali elektrikářské práce, všude se sekalo do zdi. A protože byla otevřená okna, vznikl průvan a naprášilo se úplně všude, do druhého patra, do přízemí, prostě všude. Byla to hrůza,“ stěžovala si ředitelka.

Uklízečkám pomáhá i jeden brigádník z řad studentů a do 1. září musí dát školu do pořádku.

Investorem oprav bylo město. Rekonstrukce včetně malování na Základní škole Nádražní vyšla zhruba na 700 tisíc korun.

Komenda vymění vybavení kuchyně

To na Základní škole Komenského letos léto vyplní pouze běžné opravy a údržba. K výrazným změnám dojde ale ve školní jídelně.

„Na naší škole máme po delší době trošku klidu. V minulých letech jsme každý rok dělali nějaké větší opravy. Největší akcí bylo před dvěma lety zateplení budov. V letošním roce je na programu běžná údržba a opravy, což provádíme vlastními silami. Jedinou větší akcí, kterou letos máme v plánu, je výměna strojů a zařízení ve školní jídelně, včetně generální opravy vzduchotechniky,“ vyjmenoval ředitel Základní školy Komenského Miroslav Patloka.

Výměna vybavení školní jídelny přijde město na milión dvě stě tisíc korun. Nové stroje by měly být na svém místě do konce srpna a pro v průměru devět stovek strávníků denně by měly přinést lepší podmínky školního stravování.

„Strávníci se nemusejí obávat, kvůli změnám odstávku neplánujeme. Vařit se nebude pouze koncem srpna, kdy máme sanitární týden. To se provádí velký celoroční úklid. Během té doby budeme právě montovat i ty věci, které by mohly ovlivnit provoz jídelny,“ vysvětlil ředitel.

Základní a praktická škola zažívá klidné prázdniny

A klidnější prázdniny prožívá i Základní a praktická škola. Vloni se celá budova vymalovala. Letos je nový nátěr nutný jen v jedné třídě. Na zahradě se potom natírají lavičky či upravují záhony. Hlavním bodem programu je ale generální úklid.

„Vloni jsme malovali celou školu. Letos máme pořád ještě čistě vymalováno. Vymalovat jsme znovu museli pouze třídu deváťáků, kde bylo větší poškození. Malovali jsme ji vlastními silami. Jinak probíhá generální úklid a drobné opravy,“ uzavřela ředitelka Základní a praktické školy Blanka Vetýšková.

Zdroj: http://www.hustopece-city.cz, Jana Rozková

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře