Reklama
reklama

Léto v základních školách v Hustopečích: Nová elektroinstalace i kuchyně

Dnes nabízíme pohled za brány hustopečských škol. Tentokrát těch základních. Jak to v nich v létě vypadá? Nezahálí se v nich. Základní škola Nádražní se například po padesáti letech dočkala nové elektroinstalace.

„O prázdninách proběhla rekonstrukce elektroinstalace v prvním patře školy. Přípravy začaly už na konci školního roku. Musela jsem vyhlásit i dva dny ředitelského volna, abychom vše připravili. Měnila se komplet elektroinstalace, protože ta tu byla původní z 50. let. Měli jsme s ní už velké problémy. Neustále vypadávaly jističe, dokonce jednou hořel rozvaděč. Oprava tak už opravdu doslova a do písmene hořela,“ popsala situaci ředitelka školy Ivana Matějíčková.

Nové elektrorozvody jsou hotové v přízemí a prvním patře. Na chodbách a ve třídách se zrovna měnila i světla, tak aby odpovídala normám. Po elektrikářích přišlo v prvním patře na řadu i malování. Teď se musí zapojit hlavně uklízečky.

„Když začali elektrikářské práce, všude se sekalo do zdi. A protože byla otevřená okna, vznikl průvan a naprášilo se úplně všude, do druhého patra, do přízemí, prostě všude. Byla to hrůza,“ stěžovala si ředitelka.

Uklízečkám pomáhá i jeden brigádník z řad studentů a do 1. září musí dát školu do pořádku.

Investorem oprav bylo město. Rekonstrukce včetně malování na Základní škole Nádražní vyšla zhruba na 700 tisíc korun.

Komenda vymění vybavení kuchyně

To na Základní škole Komenského letos léto vyplní pouze běžné opravy a údržba. K výrazným změnám dojde ale ve školní jídelně.

„Na naší škole máme po delší době trošku klidu. V minulých letech jsme každý rok dělali nějaké větší opravy. Největší akcí bylo před dvěma lety zateplení budov. V letošním roce je na programu běžná údržba a opravy, což provádíme vlastními silami. Jedinou větší akcí, kterou letos máme v plánu, je výměna strojů a zařízení ve školní jídelně, včetně generální opravy vzduchotechniky,“ vyjmenoval ředitel Základní školy Komenského Miroslav Patloka.

Výměna vybavení školní jídelny přijde město na milión dvě stě tisíc korun. Nové stroje by měly být na svém místě do konce srpna a pro v průměru devět stovek strávníků denně by měly přinést lepší podmínky školního stravování.

„Strávníci se nemusejí obávat, kvůli změnám odstávku neplánujeme. Vařit se nebude pouze koncem srpna, kdy máme sanitární týden. To se provádí velký celoroční úklid. Během té doby budeme právě montovat i ty věci, které by mohly ovlivnit provoz jídelny,“ vysvětlil ředitel.

Základní a praktická škola zažívá klidné prázdniny

A klidnější prázdniny prožívá i Základní a praktická škola. Vloni se celá budova vymalovala. Letos je nový nátěr nutný jen v jedné třídě. Na zahradě se potom natírají lavičky či upravují záhony. Hlavním bodem programu je ale generální úklid.

„Vloni jsme malovali celou školu. Letos máme pořád ještě čistě vymalováno. Vymalovat jsme znovu museli pouze třídu deváťáků, kde bylo větší poškození. Malovali jsme ji vlastními silami. Jinak probíhá generální úklid a drobné opravy,“ uzavřela ředitelka Základní a praktické školy Blanka Vetýšková.

Zdroj: http://www.hustopece-city.cz, Jana Rozková

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře