Reklama
reklama

Kokain, marihuana a amfetaminy. Zdrogovaní řidiči brázdí silnice

Během středy a čtvrtka odhalili policisté na Hodonínsku celkem čtyři řidiče, kteří usedli za volant motorových vozidel pod vlivem drogy.

Na prvního narazili policisté ve Strážnici, když řídil osobní vozidlo Renault. Policisté jednadvacetiletého muže vyzvali k provedení testu na přítomnost návykových látek. Ten vykázal pozitivní hodnotu na cannabis. Řidič také doznal požití návykové látky, avšak lékařské vyšetření bezdůvodně odmítl.

Na dalšího obdobného řidiče si policisté počíhali v obci Tvarožná Lhota. Čtyřiatřicetiletý muž se snažil kontrole vyhnout úhybným manévrem na nájezd domu, ale to mu nebylo nic platné. Při následném testu na drogy policisté zjistili, že je pod vlivem drogy, když test vykázal pozitivní hodnotu na amfetaminy. I tento řidič se bezdůvodně odmítl podrobit lékařskému vyšetření.

Jednadvacetiletý řidič uvízl ve večerních hodinách v hledáčku policejní kontroly v Hodoníně. Policisté jej podrobili testu na drogy, který potvrdil, že je pod vlivem drogy. Konkrétně šlo o kokain. Ani tomuto řidiči se nechtělo na lékařské vyšetření, kterému se bezdůvodně odmítl podrobit.

A zatím posledního řidiče odhalili policisté v Hodoníně v noci na čtvrtek, když řídil osobní vozidlo. Tady byl test pozitivní na marihuanu. Jednadvacetiletý řidič, stejně jako jeho předchůdci, přišel o řidičský průkaz.

Jejich prohřešky bude následně řešit správní orgán, který jim může udělit pokutu až do výše 50 tisíc korun a až dvouletý zákaz řízení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře