Reklama
reklama

Katolické centrum v Hodoníně získalo 600 tisíc. Opravili fasádu i zahradu

Do konce listopadu bude dokončena oprava fasád zbývajících objektů ve dvoře Katolického domu v Hodoníně. Rekonstrukce a nástavba historické budovy Katolického domu probíhá už od roku 2009. Podíleli se na ní nájemci a Centrum pro rodinu a sociální péči Hodonín. Neopravena zůstala ještě budova bývalé tělocvičny ve dvoře, části montované přístavby a zeď na severní hranici pozemku.

"Oprava těchto objektů mohla proběhnout hlavně díky podpoře Nadace ČEZ. Získali jsme 600 tisíc korun. Vzhled fasád ve dvorním traktu sladil architekt s hlavní budovou," uvedl Jan Zapletal, předseda Katolického spolku v Hodoníně.

V rámci dotace mohla být provedena také komplexní revitalizace trávníku na zahradě. Ta je s oblibou užívána veřejností, zejména rodiči s dětmi, dále dětmi z miniškolky Mateřídouška a také klienty sociální rehabilitace, kterou poskytuje Centrum pro rodinu a sociální péči v objektu.

Areál Katolického centra je tak kompletně zrekonstruovaný a zaujímá návštěvníky a náhodné kolemjdoucí. "Moc vám k takovému krásnému dílu blahopřeju, ještě znovu chci vyjádřit, že mě přímo očarovalo, jak jsem šla kolem, aniž bych v první chvíli věděla, na co se dívám. Prostě to nešlo přejít bez povšimnutí, bez zájmu a obdivu. Ať se uvnitř konají stejně milé a hezké akce, jako je tomu i navenek," napsala centru starostka Renata Smutná ze Strážnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře