Reklama
reklama

Kamioňák převrátil cisternu. Nehoda na několik hodin zablokovala silnici první třídy

V pondělí krátce před čtrnáctou hodinou se mezi Kyjovem a Vlkošem odehrála havárie nákladního vozidla s připojenou cisternou převážející řepkový olej. Čtyřiatřicetiletý řidič podcenil rychlost jízdy a přecenil své řidičské dovednosti.

V mírné levotočivé zatáčce v klesání komunikace řidič najel na pravou krajnici. Ta se pod tíhou vozidla utrhla a nákladní souprava se převrátila na pravou stranu. Následně se sunula z kopce dolů a napříč zablokovala celou komunikaci. Škoda na vozidla a komunikaci se vyčíslila a téměř 2 miliony korun. Dechová zkouška i test na drogy potvrdily, že řidič v době havárie nebyl pod vlivem žádné omamné látky. K úniku převáženého rostlinného oleje z cisterny nedošlo. Následné vyprošťování havarovaného vozidla a cisterny trvalo až do nočních hodin. Řidič z havárie vyvázl bez zranění.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře