Reklama
reklama

Hodonín se stal jako první město na jihu Moravy fairtradovým městem

Hodonín splnil podmínky mezinárodní kampaně a stal se prvním fairtradovým městem v Jihomoravském kraji. V České republice se označením honosí zatím jen pět měst. Férový obchod v Hodoníně podporuje i městská knihovna a nemocnice.

Hodonín začal s aktivní podporou projektu fair trade v roce 2010. Nejdříve uspořádal Férové snídaně, pak někteří podnikatelé začlenili fairtradové výrobky do své nabídky. Posledním krokem k titulu bylo už jen ziskání oficiální podpory od hodonínské radnice, kdy deklaraci schválili zastupitelé. Myšlenku podpořila letos v květnu také hodonínská nemocnice, a to tím, že šedesát zaměstnanců posnídalo fairtradové produkty.

 „Na konceptu fair trade oceňuji myšlenku, šetrný přístup nejen k přírodě, ale i k lidem, kteří se na výrobě produktů podílejí. Musíme se snažit, abychom v budoucnu nezneužívali přírodní ani lidské zdroje," uvedla hodonínská starostka Milana Grauová.

Fairtradová města je mezinárodní iniciativa jejímž cílem je osvěta a podpora prodeje fairtradových produktů. V současnosti se k této myšlence hlásí více než 1000 měst, včetně metropolí jako je Paříž, Londýn, Brusel, Řím.

Fair trade je způsob obchodu, který zaručuje pracovníkům v rozvojových zemích spravedlivou odměnu za jejich práci. Pěstitelé a řemeslníci díky tomu dostávají takovou výkupní cenu, která odpovídá nákladům na výrobu a zaručuje jim důstojný život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře