Reklama
reklama

Hodonín se stal jako první město na jihu Moravy fairtradovým městem

Hodonín splnil podmínky mezinárodní kampaně a stal se prvním fairtradovým městem v Jihomoravském kraji. V České republice se označením honosí zatím jen pět měst. Férový obchod v Hodoníně podporuje i městská knihovna a nemocnice.

Hodonín začal s aktivní podporou projektu fair trade v roce 2010. Nejdříve uspořádal Férové snídaně, pak někteří podnikatelé začlenili fairtradové výrobky do své nabídky. Posledním krokem k titulu bylo už jen ziskání oficiální podpory od hodonínské radnice, kdy deklaraci schválili zastupitelé. Myšlenku podpořila letos v květnu také hodonínská nemocnice, a to tím, že šedesát zaměstnanců posnídalo fairtradové produkty.

 „Na konceptu fair trade oceňuji myšlenku, šetrný přístup nejen k přírodě, ale i k lidem, kteří se na výrobě produktů podílejí. Musíme se snažit, abychom v budoucnu nezneužívali přírodní ani lidské zdroje," uvedla hodonínská starostka Milana Grauová.

Fairtradová města je mezinárodní iniciativa jejímž cílem je osvěta a podpora prodeje fairtradových produktů. V současnosti se k této myšlence hlásí více než 1000 měst, včetně metropolí jako je Paříž, Londýn, Brusel, Řím.

Fair trade je způsob obchodu, který zaručuje pracovníkům v rozvojových zemích spravedlivou odměnu za jejich práci. Pěstitelé a řemeslníci díky tomu dostávají takovou výkupní cenu, která odpovídá nákladům na výrobu a zaručuje jim důstojný život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře