Reklama
reklama

Hodonín bude stavět denní lázně. Nabídnou kryokomoru, solné lázně i jodové sprchy

Desítky milionů korun je připraven vydat ze svého rozpočtu Hodonín na projekt denních lázní. Ty mají přilákat do Hodonína zájemce, kteří nemají na několikatýdenní procedury čas nebo peníze. Otevřít by se mohly od ledna 2015.

Denní lázně Bliss Day Spa jsou projektem za 121 milionů korun. Jejich atraktivita spočívá v tom, že se lidé nemusejí ubytovávat a přijdou pouze na proceduru. Nabídnou například kryokomoru, fototerapii, solné lázně, jodové sprchy a bazén. „Cílem je, aby lidé nemuseli být v lázních několik týdnů, ale vše vyřešili za jediný den. Na proceduru v programu, který si zákazník zvolí, by si mohl přijít během dne a zase odejít domů nebo se vrátit do práce,“ uvedl ředitel lázní Milan Sýkora.

Město počítá s náklady 116 milionů díky očekávanému snížení ceny ve veřejné soutěži. Kalkuluje ještě s výraznějším cenovým skokem, ale pro jistotu momentálně počítá se zmíněnou částkou. "Odpočtem DPH bychom měli pokrýt 20 milionů korun, dalších 20 milionů pokryjeme výplatou prvních dvou plateb dotace z operačního programu a zbývajících 76 milionů pokryje úvěr a portfolio města. O konkrétní výši úvěru a čerpání portfolia rozhodne zastupitelstvo v říjnu," uvedla starostka města Milana Grauová.

Denní lázně mají pomoci jak prosperitě Lázní  Hodonín, tak také cestovnímu ruchu ve městě. Ubytovatelé si budou moct vytvořit atraktivní pobytové balíčky, které budou obsahovat lázeňské procedury. V lázních by rádi přivítali klientelu z blízkého Slovenska a Rakouska a klienti, kterým pojišťovna přestala hradit část lázeňské péče.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře