Reklama
reklama

Hodonín bude stavět denní lázně. Nabídnou kryokomoru, solné lázně i jodové sprchy

Desítky milionů korun je připraven vydat ze svého rozpočtu Hodonín na projekt denních lázní. Ty mají přilákat do Hodonína zájemce, kteří nemají na několikatýdenní procedury čas nebo peníze. Otevřít by se mohly od ledna 2015.

Denní lázně Bliss Day Spa jsou projektem za 121 milionů korun. Jejich atraktivita spočívá v tom, že se lidé nemusejí ubytovávat a přijdou pouze na proceduru. Nabídnou například kryokomoru, fototerapii, solné lázně, jodové sprchy a bazén. „Cílem je, aby lidé nemuseli být v lázních několik týdnů, ale vše vyřešili za jediný den. Na proceduru v programu, který si zákazník zvolí, by si mohl přijít během dne a zase odejít domů nebo se vrátit do práce,“ uvedl ředitel lázní Milan Sýkora.

Město počítá s náklady 116 milionů díky očekávanému snížení ceny ve veřejné soutěži. Kalkuluje ještě s výraznějším cenovým skokem, ale pro jistotu momentálně počítá se zmíněnou částkou. "Odpočtem DPH bychom měli pokrýt 20 milionů korun, dalších 20 milionů pokryjeme výplatou prvních dvou plateb dotace z operačního programu a zbývajících 76 milionů pokryje úvěr a portfolio města. O konkrétní výši úvěru a čerpání portfolia rozhodne zastupitelstvo v říjnu," uvedla starostka města Milana Grauová.

Denní lázně mají pomoci jak prosperitě Lázní  Hodonín, tak také cestovnímu ruchu ve městě. Ubytovatelé si budou moct vytvořit atraktivní pobytové balíčky, které budou obsahovat lázeňské procedury. V lázních by rádi přivítali klientelu z blízkého Slovenska a Rakouska a klienti, kterým pojišťovna přestala hradit část lázeňské péče.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře