Reklama
reklama

Generální pardon pro dlužníky vyhlásí opět městská knihovna v Hodoníně

Odpustit dluhy za prodlení nebo poplatek za novou registraci plánuje místní knihovna. V rámci Dne otevřených dveří Městské knihovny v Hodoníně, který se uskuteční 30. listopadu budou takto čtenářům prominuty sankce z prodlení za pozdní vrácení knih a časopisů a zároveň pokud ten den přijdou do knihovny se zaregistrovat čtenáři noví, budou osvobozeni od ročního registračního poplatku.

S dlužníky, kteří přijdou vrátit knihy, bude sepsána dohoda o prominutí dluhu, pokud tento dluh nepřekročí částku tisíc korun. Mimo to na ně čeká také pěkný program Dne otevřených dveří od 9 do 12 hodin.

„Během Dne otevřených dveří budou návštěvníci seznámeni s provozem knihovny, mohou se zúčastnit připravených tvůrčích dílen, v dětském oddělení se uskuteční akce ke Dni dětské knihy. Tímto se zapojuje knihovna do celostátně vyhlašovaných akcí k podpoře čtenářství. Současně využívá možnost získat zpět knihy, které někteří čtenáři mají již delší dobu vypůjčeny. Předpokládáme, že pokud by těmto čtenářům byly prominuty sankční poplatky dle platného Knihovního řádu, vrátí nám je ve větší míře a knihy mohou být k dispozici dalším uživatelům,“ popsala výhody akce ředitelka Městské knihovny v Hodoníně Hana Šimonová.

Knihovna v Hodoníně vybírá tyto sankční poplatky: Oddělení služeb pro dospělé: 1. upomínka 10 Kč, 2. upomínka 40 Kč, 3. upomínka 60 Kč, upomínací dopis 80 Kč. Oddělení služeb pro děti: 1. upomínka 10 Kč, 2. upomínka 20 Kč, 3. upomínka 30 Kč, upomínací dopis: 50 Kč.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře