Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Myší trus v Kauflandu v Hodoníně. Inspekce prodejnu zavřela

Neuplynul ani týden od uzavření prodejny Kauflandu ve Veselí nad Moravou a Státní potravinářská a zemědělská inspekce uzavřela na Hodonínsku druhou prodejnu tohoto obchodního řetězce. Tentokrát v Hodoníně. Důvodem byli opět myši, jejich trus se válel prakticky všude.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila závažné nedostatky v provozovně v Dvořákově ulici a v pondělí dopoledne prodejnu uzavřela. "Na prodejní ploše inspekce zjistila několik ložisek stop přítomnosti škůdců, jednalo se zejména o výskyt myších exkrementů a požer potravin na regálech. V zázemí prodejny byl zjištěn masivní výskyt exkrementů s požerem zbytků potravin," uvedl Martin Šroll z inspekce.

 

Přítomnost hlodavců v prodejně potravin i zázemí je v rozporu s hygienickými předpisy. Prostory provozovny podle inspektorů nesplňovaly podmínky, které umožňují uchovat zdravotní nezávadnost potravin. Inspekce nařídila provozovateli důkladnou deratizaci a likvidaci všech potravin poškozených přítomností hlodavců. Dosud prováděná opatření na ochranu proti škůdcům byla neúčinná a nedostatečná a inspekce zahájila správní řízení o uložení sankce.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře