Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Myší trus v Kauflandu v Hodoníně. Inspekce prodejnu zavřela

Neuplynul ani týden od uzavření prodejny Kauflandu ve Veselí nad Moravou a Státní potravinářská a zemědělská inspekce uzavřela na Hodonínsku druhou prodejnu tohoto obchodního řetězce. Tentokrát v Hodoníně. Důvodem byli opět myši, jejich trus se válel prakticky všude.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila závažné nedostatky v provozovně v Dvořákově ulici a v pondělí dopoledne prodejnu uzavřela. "Na prodejní ploše inspekce zjistila několik ložisek stop přítomnosti škůdců, jednalo se zejména o výskyt myších exkrementů a požer potravin na regálech. V zázemí prodejny byl zjištěn masivní výskyt exkrementů s požerem zbytků potravin," uvedl Martin Šroll z inspekce.

 

Přítomnost hlodavců v prodejně potravin i zázemí je v rozporu s hygienickými předpisy. Prostory provozovny podle inspektorů nesplňovaly podmínky, které umožňují uchovat zdravotní nezávadnost potravin. Inspekce nařídila provozovateli důkladnou deratizaci a likvidaci všech potravin poškozených přítomností hlodavců. Dosud prováděná opatření na ochranu proti škůdcům byla neúčinná a nedostatečná a inspekce zahájila správní řízení o uložení sankce.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře