Reklama
reklama

Důvěřivý důchodce si do domu pustil zlodějky, přišel o 16 tisíc

V pátek dopoledne se stal třiasedmdesátiletý muž obětí dvou zlodějek. Pod záminkou, že mu nesou příspěvek 1000 korun se mu vloudily do domu a muže okradly o 16 tisíc korun. Policie po zlodějskách pátrá.

Ženy se zastavily u okna jeho domku, kde muže zahlédly a daly se s ním do řeči. Oslovily jej přes okno a pod záminkou, že mu přinášejí tisíc korun, na kterou má jako senior od nynějška každý měsíc nárok. Chtěli od něj ale podepsat nějaké písemnosti a tak se vloudily do jeho obydlí. Tam mu sdělily, že mají pouze dvoutisícikorunovou bankovku a potřebují rozměnit.

 Méně ostražitý muž tak podvodnicím ukázal místo, kde má ukryty peníze. Jedna z žen po chvíli odlákala jeho pozornost tím, že mu předložila k podpisu jakýsi dokument. Toho rychle využila druhá z žen a ze skříně mu odcizila peníze. Poté obě ženy z domu odešly.

Až po nějaké době senior poznal, že se stal obětí trestného činu. Neznámé ženy mu odcizily 16tisíc korun.

„I přes rychlou pátrací akci po dvou zlodějkách se je policistům doposud nepodařilo vypátrat. Za trestný čin Krádeže jim v případě dopadení hrozí až dvouletý trest odnětí svobody,“ upozornil mluvčí policie Petr Zámečník.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře