Reklama
reklama

Do zoo Hodonín už přišlo sto tisíc lidí. Návštěvu slavil dvouletý Míša z Valtic

Nejen správné počasí, ale také spousta nových živočišných druhů, jimž letos vévodí pár vzácných bílých jihoafrických lvů, láká do Zoo Hodonín mnohem více návštěvníků než v minulých letech. Zatímco loni do „světa zvířat na kraji Dúbravy“, jak zní slogan hodonínské zoo, zavítal stotisící návštěvník až kolem dvacátého srpna, letos se objevil už v pondělí osmadvacátého července krátce před polednem. Stal se jím dvouletý Míša Soukal z Valtic v doprovodu svých rodičů, šestatřicetiletého Milana Soukala a čtyřiadvacetileté Petry Gavendové.

„Co máme malého Michala, tak jsme tu podruhé a moc se nám u vás líbí. Menší, ale moc pěkná zahrada,“ liboval si Míšův táta, který nejvíce obdivuje kočkovité šelmy a také exotické ptáky. Bílé lvíčky, za nimiž se vypravují lidé i z hodně vzdálených míst, rodina ještě neviděla. Na ty se moc těšíme,“ poznamenal Milan Soukal.

To, že se malý Míša stal jubilejním návštěvníkem, oba rodiče zaskočilo, ale současně velmi potěšilo. „Něco takového se nám stalo poprvé. Míša za dva dny oslaví narozeniny, tak to má takový pěkný dárek,“ komentoval Soukal starší situaci, když ředitel zoo Martin Krug dvouletému capartovi předával plyšového slona a hezkou pohádkovou knížku o zvířátkách a samotným rodičům rodinnou vstupenku do zoo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře