Reklama
reklama

Dělal ramena na obecního strážníka. Agresivní muž skončil v poutech

Není tomu tak dávno, co v obci Lužice na Hodonínsku nastoupil do služby historicky první obecní strážník. Během své poměrně krátké služby už musel čelit mnoha úkolům a nedávno také útoku svoji osobu.

Koncem července došlo na Obecním úřadu v Lužicích k incidentu, kdy osmadvacetiletý zjevně alkoholem nebo drogou ovlivněný muž ohrožoval a nadával zaměstnancům úřadu. Na místo tedy přivolali obecního strážníka, aby sjednal pořádek. Agresivní muž však mezitím z místa odešel a potuloval se po obci, kde bezdůvodně napadl staršího muže, kterého bouchal pěstmi do těla, až muž upadl na zem. Poté šel agresor dál a vstupoval do vozovky, kde zastavoval vozidla a ohrožoval bezpečnost silničního provozu. Zde jej také zastihl přivolaný strážník, který muže vyzval, aby svého jednání zanechal a ze silnice odešel. Po marných výzvách se jej strážník snažil z vozovky odvést uchopením za ruku na chodník. V tu chvíli se muž pustil do strážníka, udeřil jej rukou do hrudníku a začal proti němu kopat nohama. Přitom strážníka vyzýval k bitce a vyhrožovat mu likvidací.

Muž zákona již neváhal a bleskově jej svedl na zem a použil na jeho ruce služební pouta. Bezprostředně poté na místo přivolal policejní hlídku. Policisté podezřelého muže zadrželi a eskortovali na služebnu. Po provedeném šetření mu policejní komisař sdělil obvinění z trestných činů Násilí proti úřední osobě, Výtržnictví a pokusu Ublížení na zdraví. Útočníkovi u soudu hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře