Reklama
reklama

Cyklisté se mohou těšit na novou asfaltovou stezku mezi Miloticemi a Svatobořicemi

Dotaci ve výši 349 972 korun dostane z krajského rozpočtu obec Svatobořice-Mistřín na výstavbu nové části cyklostezky včetně nového dopravního značení. Cyklostezka spojí obci Milotice a obci Svatobořice-Mistřín cestou vedoucí od zámku Milotice.    

Asfaltová stezka od Milotického zámku končí v půli cesty do Svatobořic, dál pokračuje jen polní cesta. Nová část cyklostezky, která je označovaná jako Hraběcí stezka, bude stát přes 4 miliony korun, obci se ale podařilo získat spolufinancování na realizaci projektu ve výši 85 % celkových nákladů (3,97 milionů korun) z Regionálního operačního programu NUTS II – Jihovýchod.

„Pro náš kraj je podpora cykloturistiky v rámci cestovního ruchu jednou z priorit. V rozpočtu kraje je jen pro tento rok na dotační program Podpora rozvoje cykloturistiky v JMK vyčleněno 12,6 milionu korun. Přitom nejde o jediné prostředky z krajského rozpočtu - v rámci dotačního titulu Podpora udržování čistoty cyklistických komunikací v kraji bylo letos schváleno 1,3 milionu a na značení turistických tras a cyklistického značení 650 tisíc korun. V letošní cyklistické sezoně se tak síť cyklostezek  pro obyvatele i návštěvníky Jihomoravského kraje rozšíří a změní k lepšímu,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

K zámku Miloticích již vede vinařská cyklostezka Mutěnická z Dubňan do Mutěnic.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře