Reklama
reklama

Cyklisté se mohou těšit na novou asfaltovou stezku mezi Miloticemi a Svatobořicemi

Dotaci ve výši 349 972 korun dostane z krajského rozpočtu obec Svatobořice-Mistřín na výstavbu nové části cyklostezky včetně nového dopravního značení. Cyklostezka spojí obci Milotice a obci Svatobořice-Mistřín cestou vedoucí od zámku Milotice.    

Asfaltová stezka od Milotického zámku končí v půli cesty do Svatobořic, dál pokračuje jen polní cesta. Nová část cyklostezky, která je označovaná jako Hraběcí stezka, bude stát přes 4 miliony korun, obci se ale podařilo získat spolufinancování na realizaci projektu ve výši 85 % celkových nákladů (3,97 milionů korun) z Regionálního operačního programu NUTS II – Jihovýchod.

„Pro náš kraj je podpora cykloturistiky v rámci cestovního ruchu jednou z priorit. V rozpočtu kraje je jen pro tento rok na dotační program Podpora rozvoje cykloturistiky v JMK vyčleněno 12,6 milionu korun. Přitom nejde o jediné prostředky z krajského rozpočtu - v rámci dotačního titulu Podpora udržování čistoty cyklistických komunikací v kraji bylo letos schváleno 1,3 milionu a na značení turistických tras a cyklistického značení 650 tisíc korun. V letošní cyklistické sezoně se tak síť cyklostezek  pro obyvatele i návštěvníky Jihomoravského kraje rozšíří a změní k lepšímu,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

K zámku Miloticích již vede vinařská cyklostezka Mutěnická z Dubňan do Mutěnic.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře