Reklama
reklama

Byznysu a podnikání se na jihu Moravy nejvíce daří ve Veselí nad Moravou

Chtete úspěšně podnikat? Odstěhujte se na Hodonínsko. Konkrétně do Veselí nad Moravou. Podle srovnávacího výzkumu Město pro byznys jsou nejlepší podnikatelské podmínky v Jihomoravském kraji právě ve Veselí. Porota ocenila čisté ovzduší ve městě, nízké ceny bytů nebo kvalitní infrastrukturu.

V jihomoravské kole druhý skončil Vyškov, třetí byly Hustopeče. Veselí nad Moravou bodovalo zejména v hodnocení přístupu veřejné správy. Podnikatelé ve městě se navíc podílí na jednání v odborných komisích nebo na přípravě územního plánu.

Vyškov dostal od poroty pozitivní hodnocení v testu elektronické komunikace. Podle poroty se radnici daří ekonomicky rozvíjet město, má hodně lékařů a nízké ceny za svoz odpadu. Třetí Hustopeče zaujaly porotu například dobrou dopravní dostupností díky dálnici, která vede poblíž města.

Ve srovnávacím výzkumu porota hodnotila na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí, na podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Výzkum sleduje například počet firem a podnikatelů v obci, podíl malých a středních firem, kupní síla spotřebitelů,  cena stavebních pozemků či bytů a jejich dostupnost či nezaměstnanost. U měst se hodnotí třeba úspěšnost při získávání dotací, hospodaření radnic, výše poplatků a daní, dostupnost a ochota úředníků i rychlost vyřizování agendy. Celostátní kolo soutěže se uskuteční 10. prosince. Loni vyhrálo město Přelouč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře