Reklama
reklama

Byznysu a podnikání se na jihu Moravy nejvíce daří ve Veselí nad Moravou

Chtete úspěšně podnikat? Odstěhujte se na Hodonínsko. Konkrétně do Veselí nad Moravou. Podle srovnávacího výzkumu Město pro byznys jsou nejlepší podnikatelské podmínky v Jihomoravském kraji právě ve Veselí. Porota ocenila čisté ovzduší ve městě, nízké ceny bytů nebo kvalitní infrastrukturu.

V jihomoravské kole druhý skončil Vyškov, třetí byly Hustopeče. Veselí nad Moravou bodovalo zejména v hodnocení přístupu veřejné správy. Podnikatelé ve městě se navíc podílí na jednání v odborných komisích nebo na přípravě územního plánu.

Vyškov dostal od poroty pozitivní hodnocení v testu elektronické komunikace. Podle poroty se radnici daří ekonomicky rozvíjet město, má hodně lékařů a nízké ceny za svoz odpadu. Třetí Hustopeče zaujaly porotu například dobrou dopravní dostupností díky dálnici, která vede poblíž města.

Ve srovnávacím výzkumu porota hodnotila na základě 42 kritérií rozdělených do dvou oblastí, na podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Výzkum sleduje například počet firem a podnikatelů v obci, podíl malých a středních firem, kupní síla spotřebitelů,  cena stavebních pozemků či bytů a jejich dostupnost či nezaměstnanost. U měst se hodnotí třeba úspěšnost při získávání dotací, hospodaření radnic, výše poplatků a daní, dostupnost a ochota úředníků i rychlost vyřizování agendy. Celostátní kolo soutěže se uskuteční 10. prosince. Loni vyhrálo město Přelouč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře