Reklama
reklama

Bílá lví holka z hodonínské zoo dostala jméno Nadiru - Vzácná

Zatímco bílý jihoafrický lvíček se už od září pyšní jménem Samba, jeho roční partnerka byla až dosud bezejmenná. Jméno jí vynesla až vyhlášená soutěž.  Na nejkrásnější  pojmenování lví holky v ní aspirovalo celkem osmnáct jmen:  Laura, Ellie, Simba, Nala, Elzinka, Fleur, Rebeka, Sigi, Evita, Fiona, Arnike, Aisha, Sally, Becky, Sára, Sisi, Dorotka, pak hezky do kontrastu s lvíčkem Sambou se objevilo i taneční jméno Rumba a nakonec Nadiru. A právě to poslední zvítězilo.

„Navrhuji jméno Nadiru. Jde o jméno používané v jižní Africe, a znamená „vzácná“. Myslím, že toto jméno je vznešené, a hlavně vystihuje výjimečnost malé lvice, kterou jí propůjčuje smetanová barva její srsti,“ napsala autorka navrženého jména Nadiru Jana Likavčanová z Brna.

Její návrh se zalíbil také tříčlenné komisi, jejímž členem byl i chovatel šelem v hodonínské zoo Martin Dubšík. Ten také bude mladičkou lvici, která třiadvacátého listopadu oslavila své první narozeniny,  oslovovat nejčastěji. „Líbí se mi, že toto hezké, zvučné jméno má také obsah. Že vyjadřuje vzácnost zvířete. Vždyť  lvy tohoto nevšedního zbarvení má v České republice jen naše zoo,“ říká chovatel a libuje si, že jméno jde také hezky do úst. „Budu jí říkat Nadi,“ těší se.

Autorka vítězného jména Jana Likavčanová bude odměněna zážitkovým programem „Jeden den ošetřovatelem v zoo“. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře