Reklama
reklama

Auto srazilo mladého cyklistu, přiletěl pro něj vrtulník

Žádné osvětlení cyklisty způsobilo nešťastnou nehodu na Hodonínsku v úterý o půl osmé večer. Osobní auto tam srazilo špatně viditelného mladíka, ten nyní leží v brněnské nemocnici s těžkým poraněním hlavy.

Na čtyřramenné křižovatce v obci Blatnice pod Svatým Antoníkem došlo ke střetu Škody Felicie a jednadvacetiletého cyklisty. „Šestačtyřicetiletý řidič jel po hlavní komunikaci směrem na Louku. Na křižovatce chtěl odbočit doleva na místní komunikaci, ale nedal přednost z protisměru cyklistovi. Jeho kolo nebylo vybaveno žádným osvětlením ani odrazkami,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Po nárazu přepadl cyklista na přední kapotu a čelní sklo vozidla, poté dopadl zpátky na silnici, kde zůstal ležet. Silná rána mu způsobila vážné poranění hlavy, se kterým byl letecky přepraven do brněnské nemocnice.

„Oba aktéři dopravní nehody byli podle dechových zkoušek střízliví. Policisté apelují na všechny cyklisty, aby si řádně vybavili svá jízdní kola osvětlením, které se především v podzimním čase, kdy bývá brzy šero a tma, může velmi osvědčit,“ dodal Zámečník. Ten připomněl i nezbytné nasazení ochranné přilby při jízdě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře