Reklama
reklama

Auto srazilo mladého cyklistu, přiletěl pro něj vrtulník

Žádné osvětlení cyklisty způsobilo nešťastnou nehodu na Hodonínsku v úterý o půl osmé večer. Osobní auto tam srazilo špatně viditelného mladíka, ten nyní leží v brněnské nemocnici s těžkým poraněním hlavy.

Na čtyřramenné křižovatce v obci Blatnice pod Svatým Antoníkem došlo ke střetu Škody Felicie a jednadvacetiletého cyklisty. „Šestačtyřicetiletý řidič jel po hlavní komunikaci směrem na Louku. Na křižovatce chtěl odbočit doleva na místní komunikaci, ale nedal přednost z protisměru cyklistovi. Jeho kolo nebylo vybaveno žádným osvětlením ani odrazkami,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Po nárazu přepadl cyklista na přední kapotu a čelní sklo vozidla, poté dopadl zpátky na silnici, kde zůstal ležet. Silná rána mu způsobila vážné poranění hlavy, se kterým byl letecky přepraven do brněnské nemocnice.

„Oba aktéři dopravní nehody byli podle dechových zkoušek střízliví. Policisté apelují na všechny cyklisty, aby si řádně vybavili svá jízdní kola osvětlením, které se především v podzimním čase, kdy bývá brzy šero a tma, může velmi osvědčit,“ dodal Zámečník. Ten připomněl i nezbytné nasazení ochranné přilby při jízdě.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře