Reklama
reklama

Hlavní tah Brno – Svitavy, silnice I/43 bude uzavřena. Objížďka povede přes Blansko

Řidiče, kteří denně projíždí úsekem mezi Lipůvkou a Lažany po silnici I/43 čekají komplikace.  Kvůli opravě silnice bude právě hlavní silniční tah Brno-Svitavy uzavřen a provoz bude dočasně veden přes Blansko. Právě tam se už také obávají dopravních komplikací, čeká se, že denně Blanskem projede 30 tisíc aut, tedy trojnásobek současného počtu.

Důvodem přesměrování provozu bude oprava povrchu I/43 v úseku mezi Lipůvkou a obcí Lažany. Výluka tomto místě začne 17. září a potrvá až do 1. října. Práce na I/43 budou natolik složité, že nebude možné vést dopravu po této tepně ani jedním směrem. Objížďka bude vedena přes Blansko, Ráječko, Bořitov a Černou Horu.

Bude to největší zatěžkávací zkouška, kterou kdy Blansko dopravně zažilo. Ve městě počítají se zácpami a dlouhými kolonami aut. Bohužel ale podle dopravních odborníků není jiná trasa, kudy provoz vést. Problémy by měli zmírnit policisté, kteří budou v klíčových částech města řídit provoz. Přesto musejí řidiči při jeho průjezdu počítat koncem září ze značným zpožděním.

Silnice I/43 tvoří hlavní silniční tah Brno-Svitavy. Denně po něm projede v obou směrech 20 tisíc aut. Komunikaci se kvůli tragickým nehodám přezdívá silnice smrti a patří k nejhorším dopravním tepnám na Moravě. Už za druhé světové války se přitom plánovala stavba rychlostní komunikace R43, která by úzkou a přes obce na Blanensku a Svitavsku vedenou I/43 nahradila. Léta na ni nejsou peníze. Stát počítá se zahájením její výstavby nejdříve v roce 2025.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře