Reklama
reklama

Hlavní tah Brno – Svitavy, silnice I/43 bude uzavřena. Objížďka povede přes Blansko

Řidiče, kteří denně projíždí úsekem mezi Lipůvkou a Lažany po silnici I/43 čekají komplikace.  Kvůli opravě silnice bude právě hlavní silniční tah Brno-Svitavy uzavřen a provoz bude dočasně veden přes Blansko. Právě tam se už také obávají dopravních komplikací, čeká se, že denně Blanskem projede 30 tisíc aut, tedy trojnásobek současného počtu.

Důvodem přesměrování provozu bude oprava povrchu I/43 v úseku mezi Lipůvkou a obcí Lažany. Výluka tomto místě začne 17. září a potrvá až do 1. října. Práce na I/43 budou natolik složité, že nebude možné vést dopravu po této tepně ani jedním směrem. Objížďka bude vedena přes Blansko, Ráječko, Bořitov a Černou Horu.

Bude to největší zatěžkávací zkouška, kterou kdy Blansko dopravně zažilo. Ve městě počítají se zácpami a dlouhými kolonami aut. Bohužel ale podle dopravních odborníků není jiná trasa, kudy provoz vést. Problémy by měli zmírnit policisté, kteří budou v klíčových částech města řídit provoz. Přesto musejí řidiči při jeho průjezdu počítat koncem září ze značným zpožděním.

Silnice I/43 tvoří hlavní silniční tah Brno-Svitavy. Denně po něm projede v obou směrech 20 tisíc aut. Komunikaci se kvůli tragickým nehodám přezdívá silnice smrti a patří k nejhorším dopravním tepnám na Moravě. Už za druhé světové války se přitom plánovala stavba rychlostní komunikace R43, která by úzkou a přes obce na Blanensku a Svitavsku vedenou I/43 nahradila. Léta na ni nejsou peníze. Stát počítá se zahájením její výstavby nejdříve v roce 2025.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře