Reklama
reklama

Hlavní tah Brno – Svitavy je uzavřen. Objížďka vede přes Blansko

Do Blanska se od dnešního dne podívají řidiči, kteří jezdí po silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami. Mezi Lipůvkou a Lažany je totiž silnice uzavřena a objížďka vede přes Blansko. Silničáři ji vyznačili po ulici Svitavská, přes kruhový objezd u železničního přejezdu a dále po ulici Poříčí ven z města. Blanskem denně projede až 30 tisíc aut.

Důvodem přesměrování provozu je oprava povrchu I/43 v úseku mezi Lipůvkou a obcí Lažany. Práce na silnici budou natolik složité, že není možné vést dopravu po této tepně ani jedním směrem. Objížďka je dále vedena přes Blansko, Ráječko, Bořitov a Černou Horu.

Je to největší zatěžkávací zkouška, kterou kdy Blansko dopravně zažilo. Město čekají zácpy a dlouhé kolony aut. Problémy by měli zmírnit policisté, kteří budou v klíčových částech města řídit provoz. „Jsme připraveni zasáhnout všude, kde bude potřeba, aby dopravní komplikace byly co nejmenší," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Kromě problematického kruhového objezdu u železničního přejezdu v Blansku policisté očekávají komplikace i v blízkosti kruhového objezdu u rájecké šamotky. Ten je totiž malý, takže nákladní auta a kamiony tam mohou mít problémy s vytočením a ještě více tak zpomalit jízdu kolony aut.

Silnice I/43 tvoří hlavní silniční tah Brno-Svitavy. Denně po něm projede v obou směrech 20 tisíc aut. Komunikaci se kvůli tragickým nehodám přezdívá silnice smrti a patří k nejhorším dopravním tepnám na Moravě. Už za druhé světové války se přitom plánovala stavba rychlostní komunikace R43, která by úzkou a přes obce na Blanensku a Svitavsku vedenou I/43 nahradila. Léta na ni nejsou peníze. Stát počítá se zahájením její výstavby nejdříve v roce 2025.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře