Reklama
reklama

Hlavní tah Brno – Svitavy je uzavřen. Objížďka vede přes Blansko

Do Blanska se od dnešního dne podívají řidiči, kteří jezdí po silnici I/43 mezi Brnem a Svitavami. Mezi Lipůvkou a Lažany je totiž silnice uzavřena a objížďka vede přes Blansko. Silničáři ji vyznačili po ulici Svitavská, přes kruhový objezd u železničního přejezdu a dále po ulici Poříčí ven z města. Blanskem denně projede až 30 tisíc aut.

Důvodem přesměrování provozu je oprava povrchu I/43 v úseku mezi Lipůvkou a obcí Lažany. Práce na silnici budou natolik složité, že není možné vést dopravu po této tepně ani jedním směrem. Objížďka je dále vedena přes Blansko, Ráječko, Bořitov a Černou Horu.

Je to největší zatěžkávací zkouška, kterou kdy Blansko dopravně zažilo. Město čekají zácpy a dlouhé kolony aut. Problémy by měli zmírnit policisté, kteří budou v klíčových částech města řídit provoz. „Jsme připraveni zasáhnout všude, kde bude potřeba, aby dopravní komplikace byly co nejmenší," uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Kromě problematického kruhového objezdu u železničního přejezdu v Blansku policisté očekávají komplikace i v blízkosti kruhového objezdu u rájecké šamotky. Ten je totiž malý, takže nákladní auta a kamiony tam mohou mít problémy s vytočením a ještě více tak zpomalit jízdu kolony aut.

Silnice I/43 tvoří hlavní silniční tah Brno-Svitavy. Denně po něm projede v obou směrech 20 tisíc aut. Komunikaci se kvůli tragickým nehodám přezdívá silnice smrti a patří k nejhorším dopravním tepnám na Moravě. Už za druhé světové války se přitom plánovala stavba rychlostní komunikace R43, která by úzkou a přes obce na Blanensku a Svitavsku vedenou I/43 nahradila. Léta na ni nejsou peníze. Stát počítá se zahájením její výstavby nejdříve v roce 2025.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře