Reklama
reklama

Hejtman se vyjádřil ke stavu dopravy kolem Olympie

K tématu kolapsu dopravy v okolí Olympie svolal hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek v pátek ráno mimořádnou poradu s náměstkem hejtmana pro dopravu Zdeňkem Pavlíkem, ředitelkou Krajského úřadu  Věrou Vojáčkovou, ředitelem Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Janem Zouharem a vedoucím odboru rozvoje dopravy krajského úřadu Rostislavem Snovickým.

"Nechal jsem se podrobně informovat o situaci v okolí Olympie a výhledu na nejbližší týden. Jihomoravský kraj v této lokalitě opravuje od loňska havarijní stav mostů, bohužel nemáme pravomoc koordinovat akce ŘSD na D2 a R52, pouze nám jejich akce oznamují. Na tento víkend je stanoven mimořádný režim spočívající v převedení dopravy z Olympie směrem do Brna na komunikaci II\152 kolem Modřic a na R52 (Vídeňská)," uvedl hejtman Michal Hašek.

O opatřeních Policie České republiky ještě v pátek jednal hejtman s ředitelem Leošem Tržilem.

"Byl jsem dnes ředitelem krajské Správy a údržby silnic ujištěn, že roční investiční akce Jihomoravského kraje "Modřice - mosty" bude dokončena a provoz zahájen dle harmonogramu 2. listopadu 2015," doplnil hejtman.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře