Reklama
reklama

Hasiči si zapůjčili elektromobil. Budou se s ním učit manipulovat v případě dopravních nehod.

Ve středu obdrželi jihomoravští hasiči do zápůjčky od společnosti ČEZ a.s. elektromobil. Po dobu dvou týdnů budou na jednotlivých stanicích testovat technické i jízdní vlastnosti elektromobilu tak, aby mohli v případě nehody těchto vozidel bezpečně zasáhnout.

Počet elektromobilů v České republice neustále roste. Podle Jiřího Bezděka, tiskového mluvčího ČEZu, se jen v loňském roce prodalo 318 těchto vozidel. „Po roce 2020 se prodej očekává v řádech tisíců,“ dodal s tím, že to je i jeden z důvodů, proč se hasiči zabývají právě touto problematikou. Lze totiž předpokládat, že se v budoucnu budou s elektromobily v souvislosti s dopravními nehodami setkávat stále častěji.  Zásahy u tohoto typu vozidel jsou však specifické a hasiči jsou ohroženi například vysokonapěťovými prvky vozidla. Bližší seznámení s elektromobilem je pro ně tedy nutností. „Jsme velice rádi, že dostáváme elektromobil alespoň na takovéto seznámení. Je pro nás důležité, abychom věděli, jak se máme chovat v případě, že se potkáme při dopravní nehodě s takovýmto typem pohonu a abychom mohli adekvátně reagovat tak, aby se nestalo nic hasičům, a ochránili jsme i pasažéry ve vozidle a poskytli jsme co nejúčinnější pomoc,“ uvedl Václav Špéra z brněnského ředitelství jihomoravských hasičů.

První obdobná výpůjčka se uskutečnila již loňský rok, letos budou moci elektromobil testovat hasiči po jednotlivých stanicích v Brně, Blansku, Vyškově, Hodoníně a Břeclavi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře