Reklama
reklama

Hasiči budou v Brně zachraňovat lidi z hořící budovy

Každoročně skládají noví jihomoravští hasiči slavnostní slib za zvuku Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Jinak tomu nebude ani v pátek, kdy ve tři čtvrtě na čtyři proběhne v rámci oslav sto padesáti let brněnských profesionálních hasičů na náměstí Svobody slib nových policistů a požárníků. Poté budou hasiči předvádět, jak zachraňují osoby z hořícího domu.

„Návštěvníci a kolemjdoucí budou mít možnost prohlédnout si hasičskou techniku a po ukončení slavnostního slibu uvidí také průvod soutěžních družstev Mezinárodního policejního mistrovství České republiky v jízdě na koni,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Po páté se na náměstí rozezní sirény hasičských vozů a začne cvičení, simulující požár výškové budovy. „Hasiči lidem z bezprostřední blízkosti ukáží svoji práci. Z budovy začnou zachraňovat osoby, které zůstanou při požáru uvězněny ve třetím patře,“ upřesnil.

 K záchraně i hašení využijí automobilový žebřík a lidé uvidí také využití speciálního záchranného rukávu, kterým hasiči denně zachraňují lidské životy z výškových budov.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře