Reklama
reklama

FOTOGALERIE: V Modřicích u Brna se v bitvě o tvrz střetlo 200 rytířů

Milovníci středověku se v Modřicích na Brněnsku stali svědky bitvy, do níž se zapojilo zhruba 200 nadšenců v kostýmech rytířů. Střetli se v přírodním amfiteátru Pod kaštany v bitvě o dřevěnou tvrz, kterou si sami zbudovali. Do akce zapojili pořadatelé z brněnské šermířské skupiny Carpe Diem i dobývací stroje.

Bitva, připomínající období gotiky, se tam uskutečnila už pošesté. Neodkazuje na žádnou historickou událost. Je pouze setkáním příznivců šermu, kteří desítkám diváků předvádí své bojové umění při obraně a dobývání tvrze stlučené z trámů a desek.

Návštěvníci Modřic se navíc těšili z loutkového historického divadla, vystoupení trubadúra, ukázku jezdectví nebo ohňovou show.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře