Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Lidé před ruským konzulátem v Brně proti okupaci Ukrajiny

Před ruským konzulátem v Brně se dnes odpoledne sešlo asi sto demonstrantů, většinou Ukrajinců, aby dali najevo, že nesouhlasí s ruským postupem na Krymu. Poklidným setkáním chtěli požádat o podporu míru a odchod vojáků z Ukrajiny.

Před budovu ruského konzulátu, který zůstal po celou dobu demonstrace uzavřen a nikdo na lidi se žluto modrými symboly Ukrajiny nereagoval, položili účastníci cdemonstrace několik květin na památku obětem dění na Ukrajině. Zazpívali i ukrajinskou hymnu a další písně. "Abychom připomněli, co znamená válka. A taky nahlas řekli - my ji nechceme. Ve válce neumírají "naši" nebo "vaši", ve válce umíráme "my"," uvedla organizátorka setkání Marija Nobilisová.

Protestu se zúčastnila také senátorka Eliška Wagnerová.

V neděli večer se navíc v sále Otevřené zahrady v Údolní ulici v Brně uskutečnila akce Modlitby za přítomnost i budoucnost Ukrajiny. V rámci setkání se uskutečnila sbírka na rodiny zahynulých a léčení těžce zraněných Ukrajinců. "Předání sbírky zajistí nezisková organizace Člověk v Tísni," dodala Nobilisová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře