Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Cvičení Dálnice 2016 prověřilo záchranné složky na jižní Moravě

Simulovanou nehodu autobusu a tří osobních aut, desítky zraněných a několik mrtvých. To vše přineslo cvičení složek Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje a dalších zapojených subjektů, které se uskutečnilo včera na Staré dálnici v Brně-Bystrci.

Na zásahu se podílelo 78 hasičů, 45 záchranářů, 32 policistů a 200 organizačního týmu, nasazeno bylo kolem 50 kusů techniky. Cvičení se zabývalo simulovanou situací na dálničním úseku s omezenou rychlostí a zúžením do levého jízdního pruhu, kde havaroval zájezdový autobus, převrátil se na bok a následně do něj narazila tři osobní auta. Vytvořila se i několikakilometrová kolona.

Během nácviku bylo například nutné řešit zdravotní stav těhotné ženy, u které se objevily příznaky blížícího se porodu v jednom z aut stojících v koloně. Situaci komplikoval vtíravý fotograf nebo pes bránící svého zraněného pána. Lidé v koloně potřebovali pít nebo použít toalety. Na začátku kolony navíc havaroval vůz převážející koně. Na všechny tyto situace se učily složky ISZ JMK efektivně reagovat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře