Reklama
reklama

Elektrárny Dukovany a Dalešice zaznamenaly v loňském roce rekordní návštěvnost

Vloni se přišlo podívat do elektráren Dukovany a Dalešice více než 38 tisíc návštěvníků. Vedle školáků a studentů mezi nimi byli politici, populární osobnosti i značný počet cizinců. Infocentra nově získala certifikát Českého systému kvality služeb a od dnešního dne jsou průvodci připraveni poskytnout první pomoc za pomocí dvou nových defibrilátorů.

V roce 2015 navštívilo Infocentra JE Dukovany a VE Dalešice celkem  38 257 osob, z toho prohlídku Infocentra JE Dukovany, které se obléklo do „nového kabátu“, absolvovalo 26 064 osob, v Infocentru Vodní elektrárny Dalešice pak 12 193 osob. V Dukovanech se tak jednalo o největší návštěvnost za poslední čtyři roky, v Dalešicích dokonce za posledních šest let. Přes tři tisícovky návštěvníků si prohlédly navíc areál jaderné elektrárny, z toho 230 se dostalo až k reaktoru a 858 jich nahlédlo do skladu s použitým jaderným palivem.

Největší zájem o exkurzi projevili studenti základních a středních škol, dále pak kluby seniorů, zájmové organizace či firmy různého zaměření. V loňském roce zavítali do Infocentra JE Dukovany také cizinci. Jednalo se o 439 osob např. z Polska, Německa, Japonska, Slovenska, ale také z Indonésie, Brazílie či Jordánska. Elektrárnu si přišly prohlédnout také významné osobnosti z řad politiků, jako např. předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka či ministr financí Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ale také populární osobnosti: herec a režisér Vojtěch Kotek, horolezec Radek Jaroš či motocykloví závodníci Karlové Abrahám a Hanika. 

 „Novinkou v obou našich infocentrech jsou od dnešního dne defibrilátory, které zajistí vyšší připravenost pro případ poskytnutí první pomoci. Naše průvodkyně prošly odborným školením jak defibrilátory správně použít a poskytnout tak potřebnou rychlou první pomoc návštěvníkům,“ říká Jiří Bezděk, tiskový mluvčí JE Dukovany. „Už od počátku letošního roku jsou obě infocentra silně vytížená. V první polovině roku už těžko hledáme volný termín k exkurzi,“ dodává Jiří Bezděk.

V závěru roku obdržela obě infocentra mezinárodně uznávaný certifikát Českého systému kvality služeb, který se uděluje na 3 roky a poté se musí znovu obnovovat. V letošním roce se bude v Infocentru EDU opakovat oblíbená akce „24 hodin v Jaderné elektrárně Dukovany“, novinkou setkání rodáků zaniklých obcí Lipňany, Skryje a Heřmanice s poděkováním a prohlídkou elektrárny. Odpoledního open air programu se budou moci zúčastnit všichni zájemci ze širokého okolí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře