Reklama
reklama

Elektrárny Dukovany a Dalešice zaznamenaly v loňském roce rekordní návštěvnost

Vloni se přišlo podívat do elektráren Dukovany a Dalešice více než 38 tisíc návštěvníků. Vedle školáků a studentů mezi nimi byli politici, populární osobnosti i značný počet cizinců. Infocentra nově získala certifikát Českého systému kvality služeb a od dnešního dne jsou průvodci připraveni poskytnout první pomoc za pomocí dvou nových defibrilátorů.

V roce 2015 navštívilo Infocentra JE Dukovany a VE Dalešice celkem  38 257 osob, z toho prohlídku Infocentra JE Dukovany, které se obléklo do „nového kabátu“, absolvovalo 26 064 osob, v Infocentru Vodní elektrárny Dalešice pak 12 193 osob. V Dukovanech se tak jednalo o největší návštěvnost za poslední čtyři roky, v Dalešicích dokonce za posledních šest let. Přes tři tisícovky návštěvníků si prohlédly navíc areál jaderné elektrárny, z toho 230 se dostalo až k reaktoru a 858 jich nahlédlo do skladu s použitým jaderným palivem.

Největší zájem o exkurzi projevili studenti základních a středních škol, dále pak kluby seniorů, zájmové organizace či firmy různého zaměření. V loňském roce zavítali do Infocentra JE Dukovany také cizinci. Jednalo se o 439 osob např. z Polska, Německa, Japonska, Slovenska, ale také z Indonésie, Brazílie či Jordánska. Elektrárnu si přišly prohlédnout také významné osobnosti z řad politiků, jako např. předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka či ministr financí Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ale také populární osobnosti: herec a režisér Vojtěch Kotek, horolezec Radek Jaroš či motocykloví závodníci Karlové Abrahám a Hanika. 

 „Novinkou v obou našich infocentrech jsou od dnešního dne defibrilátory, které zajistí vyšší připravenost pro případ poskytnutí první pomoci. Naše průvodkyně prošly odborným školením jak defibrilátory správně použít a poskytnout tak potřebnou rychlou první pomoc návštěvníkům,“ říká Jiří Bezděk, tiskový mluvčí JE Dukovany. „Už od počátku letošního roku jsou obě infocentra silně vytížená. V první polovině roku už těžko hledáme volný termín k exkurzi,“ dodává Jiří Bezděk.

V závěru roku obdržela obě infocentra mezinárodně uznávaný certifikát Českého systému kvality služeb, který se uděluje na 3 roky a poté se musí znovu obnovovat. V letošním roce se bude v Infocentru EDU opakovat oblíbená akce „24 hodin v Jaderné elektrárně Dukovany“, novinkou setkání rodáků zaniklých obcí Lipňany, Skryje a Heřmanice s poděkováním a prohlídkou elektrárny. Odpoledního open air programu se budou moci zúčastnit všichni zájemci ze širokého okolí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře