Reklama
reklama

Elektrárny Dukovany a Dalešice zaznamenaly v loňském roce rekordní návštěvnost

Vloni se přišlo podívat do elektráren Dukovany a Dalešice více než 38 tisíc návštěvníků. Vedle školáků a studentů mezi nimi byli politici, populární osobnosti i značný počet cizinců. Infocentra nově získala certifikát Českého systému kvality služeb a od dnešního dne jsou průvodci připraveni poskytnout první pomoc za pomocí dvou nových defibrilátorů.

V roce 2015 navštívilo Infocentra JE Dukovany a VE Dalešice celkem  38 257 osob, z toho prohlídku Infocentra JE Dukovany, které se obléklo do „nového kabátu“, absolvovalo 26 064 osob, v Infocentru Vodní elektrárny Dalešice pak 12 193 osob. V Dukovanech se tak jednalo o největší návštěvnost za poslední čtyři roky, v Dalešicích dokonce za posledních šest let. Přes tři tisícovky návštěvníků si prohlédly navíc areál jaderné elektrárny, z toho 230 se dostalo až k reaktoru a 858 jich nahlédlo do skladu s použitým jaderným palivem.

Největší zájem o exkurzi projevili studenti základních a středních škol, dále pak kluby seniorů, zájmové organizace či firmy různého zaměření. V loňském roce zavítali do Infocentra JE Dukovany také cizinci. Jednalo se o 439 osob např. z Polska, Německa, Japonska, Slovenska, ale také z Indonésie, Brazílie či Jordánska. Elektrárnu si přišly prohlédnout také významné osobnosti z řad politiků, jako např. předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka či ministr financí Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, ale také populární osobnosti: herec a režisér Vojtěch Kotek, horolezec Radek Jaroš či motocykloví závodníci Karlové Abrahám a Hanika. 

 „Novinkou v obou našich infocentrech jsou od dnešního dne defibrilátory, které zajistí vyšší připravenost pro případ poskytnutí první pomoci. Naše průvodkyně prošly odborným školením jak defibrilátory správně použít a poskytnout tak potřebnou rychlou první pomoc návštěvníkům,“ říká Jiří Bezděk, tiskový mluvčí JE Dukovany. „Už od počátku letošního roku jsou obě infocentra silně vytížená. V první polovině roku už těžko hledáme volný termín k exkurzi,“ dodává Jiří Bezděk.

V závěru roku obdržela obě infocentra mezinárodně uznávaný certifikát Českého systému kvality služeb, který se uděluje na 3 roky a poté se musí znovu obnovovat. V letošním roce se bude v Infocentru EDU opakovat oblíbená akce „24 hodin v Jaderné elektrárně Dukovany“, novinkou setkání rodáků zaniklých obcí Lipňany, Skryje a Heřmanice s poděkováním a prohlídkou elektrárny. Odpoledního open air programu se budou moci zúčastnit všichni zájemci ze širokého okolí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře