Reklama
reklama

Dvojice výtržníků má v Rajhradě na svědomí mysliveckou chatu i zařízení hospicu

Kamarádství dvojice osmnáctiletých mužů hraje hlavní roli v trojici objasněných případů z Rajhradu. Dlužno dodat, že ve všech třech případech lze jen s velkou dávkou fantazie hledat nějaký smysl v počínání obou mladých mužů. Policisté jim dokázali tři vandalské činy, které se v poslední době staly v Rajhradě.

Pochopit pohnutky staršího z dvojice mladíků lze jen případu, který se odehrál v polovině dubna. To šel spolu se svou přítelkyní z návštěvy o několik měsíců mladšího parťáka. Chtěl se prý před dívkou vytáhnout a připravit jí neobvyklý zážitek. Posloužil k němu před domem odstavený dvoumístný elektrický invalidní vozík v hodnotě čtyřicet tisíc korun. „Ten odcizil a odstartoval jízdu rajhradskými ulicemi. Když je podivná kratochvíle přestala bavit, vozík ve vedlejší ulici odstavili. Naštěstí jej nestačili poškodit,“ připomněl případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

Jiné už to bylo na konci února, kdy se oba mladíci vyřádili v areálu rajhradského hospicu. To je v noci zaujala dekorační betonová želva. Hodili ji tedy do vody místního jezírka. Možná v představě, že bude plavat. Navíc poničili dřevěnou pergolu, která slouží pro odpočinek klientů hospicu.

Třetí případ se odehrál v Popovickém lese a hlavní roli v něm hrála myslivecká chata. Mladíci vylezli na střechu, potom je prý zaskočila velká výška. „Podle svých slov proto museli střechu rozebrat a pálené tašky poházet po okolí. Pak zábavu okořenili rozbíjením oken. Majitelům chat způsobili škodu za nejméně padesát tisíc korun,“ dodal mluvčí.

Oba mladíci jsou nyní stíháni pro poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře