Reklama
reklama

Dvojice výtržníků má v Rajhradě na svědomí mysliveckou chatu i zařízení hospicu

Kamarádství dvojice osmnáctiletých mužů hraje hlavní roli v trojici objasněných případů z Rajhradu. Dlužno dodat, že ve všech třech případech lze jen s velkou dávkou fantazie hledat nějaký smysl v počínání obou mladých mužů. Policisté jim dokázali tři vandalské činy, které se v poslední době staly v Rajhradě.

Pochopit pohnutky staršího z dvojice mladíků lze jen případu, který se odehrál v polovině dubna. To šel spolu se svou přítelkyní z návštěvy o několik měsíců mladšího parťáka. Chtěl se prý před dívkou vytáhnout a připravit jí neobvyklý zážitek. Posloužil k němu před domem odstavený dvoumístný elektrický invalidní vozík v hodnotě čtyřicet tisíc korun. „Ten odcizil a odstartoval jízdu rajhradskými ulicemi. Když je podivná kratochvíle přestala bavit, vozík ve vedlejší ulici odstavili. Naštěstí jej nestačili poškodit,“ připomněl případ mluvčí policie Bohumil Malášek.

Jiné už to bylo na konci února, kdy se oba mladíci vyřádili v areálu rajhradského hospicu. To je v noci zaujala dekorační betonová želva. Hodili ji tedy do vody místního jezírka. Možná v představě, že bude plavat. Navíc poničili dřevěnou pergolu, která slouží pro odpočinek klientů hospicu.

Třetí případ se odehrál v Popovickém lese a hlavní roli v něm hrála myslivecká chata. Mladíci vylezli na střechu, potom je prý zaskočila velká výška. „Podle svých slov proto museli střechu rozebrat a pálené tašky poházet po okolí. Pak zábavu okořenili rozbíjením oken. Majitelům chat způsobili škodu za nejméně padesát tisíc korun,“ dodal mluvčí.

Oba mladíci jsou nyní stíháni pro poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře