Reklama
reklama

Dva chodci skončili pod koly aut. Za obě nehody mohou hloupé chyby

Hned ke dvěma závažným nehodám s chodci vyjížděli včera brněnští dopravní policisté.
V Kuřimské ulici v sedm hodin večer srazil devětatřicetiletý řidič sedmašedesátiletou chodkyni. Ta šla po přechodu pro chodce od nástupního ostrůvku MHD.
 
Sám řidič do protokolu uvedl, že neměl dostatečně očištěné čelní sklo a chodkyni tak neviděl.
 
Velmi nepříjemný zážitek má za sebou i šedesátiletý řidič, který už nestačil odvrátit střet se sedmnáctiletým mladíkem.
 
Jak se později ukázalo, mladý muž se na chodníku přetahoval se svým kamarádem o batoh. V kritický okamžik se však pustil a ocitl se přímo před autem.
 
I tento chodec skončil v nemocnici, utrpěl těžké zranění.
 
Policisté si tak do statistik připsali další dvě nehody, kterým šlo snadno předejít dodržováním základních pravidel pro chování na pozemních komunikacích.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře