Reklama
reklama

Dva chodci skončili pod koly aut. Za obě nehody mohou hloupé chyby

Hned ke dvěma závažným nehodám s chodci vyjížděli včera brněnští dopravní policisté.
V Kuřimské ulici v sedm hodin večer srazil devětatřicetiletý řidič sedmašedesátiletou chodkyni. Ta šla po přechodu pro chodce od nástupního ostrůvku MHD.
 
Sám řidič do protokolu uvedl, že neměl dostatečně očištěné čelní sklo a chodkyni tak neviděl.
 
Velmi nepříjemný zážitek má za sebou i šedesátiletý řidič, který už nestačil odvrátit střet se sedmnáctiletým mladíkem.
 
Jak se později ukázalo, mladý muž se na chodníku přetahoval se svým kamarádem o batoh. V kritický okamžik se však pustil a ocitl se přímo před autem.
 
I tento chodec skončil v nemocnici, utrpěl těžké zranění.
 
Policisté si tak do statistik připsali další dvě nehody, kterým šlo snadno předejít dodržováním základních pravidel pro chování na pozemních komunikacích.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře